4 komentar(a)
Budućnost Voli, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 18.04.2017. 18:41h

Košarkaši Budućnost Volija plasirali su se u finale plej-ofa Erste lige.

Očekivano, ali teže nego što je moglo da se pretpostavi, Budućnost je slavila u drugom meču, protiv Lovćena na Cetinju 64:60 i sa dvije pobjede stigla do završnice.

U prvoj utakmici, dežurni šampion je slavio 79:69.

Lovćen je, kao i u Podgorici, pružio sjajan otpor favoritu, a Cetinjani su u drugoj četvrtini imali čak i 15 poena prednosti (38:23), a na poluvremenu plus 13 (41:28).

Ipak, gosti su uspjeli da se vrate, do kraja trećeg perioda smanjili na 48:46, a Nemanja Gordić sa dvije trojke, kod rezultata 50:50, donio prvu osjetniju prednost.

Domaći se nsu predavali, Vujović i Jovanović su vratili nadu Lovćenu (57:59), ali novog preokreta nije bilo.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Petar Popović sa 17 poena, po 10 su ubacili Suad i Sead Šehović, te Nemanja Gordić.

Kod Lovćena, Vasilije Knežević i Milić Starovlah zabilježili su po 13, dok je 10 ubacio Miloš Latković.

Sjutra se igra drugi revanš polufinala, između Teoda i Mornara.

Barani vode 1:0 u seriji.

Lovćen 1947 - Budućnost Voli 60:64 (22:8, 19:20, 9:20, 10:16)

Cetinje - SC „Lovćen”. Sudije: Rutešić, Savović, Šutulović.

Lovćen 1947: N. Vujović 4 (2-2), Jovanović 5, Bogdanović, I. Vujović, Cupara 4 (6-0), Starovlah 13 (4-4), Latković 10, Pajović, Borilović 5, Parača, Lopičić 6 (1-1), Knežević 13.

Budućnost Voli: Rejnolds 3, Su. Šehović 10 (2-2), Subotić, Se. Šehović 10 (2-2), Raspopović, Gordić 10, Baćović, Slavković, Ilić 9 (1-1), Savović 3, Nikolić 2, Popović 17 (8-6).