Zvezda na 2:0, Cedevita nemoćna u Beogradu

Treći meč je u četvrtak u Zagrebu
Marko Gudurić i Marko Simonović KK Crvena zvezda, Foto: Betaphoto
Ažurirano: 11.04.2017. 18:30h

Crvena zvezda je na korak od odbrane titule u ABA ligi nakon što je i u drugom meču finalne serije savladala Cedevitu u Beogradu - 84:73.

Za razliku od prve utakmice, kada su gosti imali i 15 poena prednosti, sada u dvorani "Aleksandar Nikolić" dileme nije bilo - "crveno-bijeli" su od starta nametnuli svoj ritam sa prepoznatljivom odbranom, krenuo je i šut za tri poena, pa je Cedevita bila nemoćna.

Domaćin je do poluvremena dao čak 57 poena, poslije 20 minuta igre je imala plus 23 (rezultat je bio 57:34), a sve što su uradili Zagrepčani bilo je da u drugom dijelu ublaže poraz...

Čarls Dženkins je sa 16 poena, sedam skokova i četiri asistencije bio najefikasniji, Nejt Volters je upisao 14 koševa uz pet uspješnih dodavanja, a dvocifren učinak imali su i Nemanja Dangubić (12), te Luka Mitrović i Marko Gudurić sa po 10 pogodaka.

Miro Bilan je upisao 12 poena za goste, Rašar Džejms 11, a po 10 Rajan Boutrajt i Džon Šurna.

Finalna serija se igra u tri pobjede, a nastavlja se u četvrtak od 19 časova u Zagrebu.

Zvezdu trijumf dijeli od trofeja, a Cedevita igra za nastavak nade - eventualna četvrta utakmica igrala bi se u petak, a majstorica u nedjelju.