Budućnost nemoćna protiv "crveno-bijelih" i svojih crnih minuta

U majstorici polufinala plej-ofa Crvena zvezda u Železniku pobijedila Budućnost 82:59. Meč odlučen u uvodnim minutima treće četvrtine, kada je domaćin napravio seriju 18:4. U finalu, sastav Dejana Radonjića igraće sa Cedevitom.
143 pregleda 0 komentar(a)
Zvezda - Budućnost, Foto: ABA LIGA
Ažurirano: 04.04.2017. 18:57h

Peti put, a treći zaredom, polufinale je bilo krajnji domet Budućnosti u ABA ligi. U majstorici polufinalne serije, "plavi" su večeras u Železniku poraženi od Crvene zvezde 82:59 i ukupnim rezultatom 2:1 okončali su sezonu u regionalnom takmičenju.

Košarkaška utakmica, zna se, traje 40 minuta. Večerašnja, na vrelom parketu dvorane u Železniku, pred 3.000 navijača "crveno-bijelih", završena je za tri i po minuta treće četvrtine.

U tom periodu, sastav Dejana Radonjića je, između ostalih koristeći nesportsku, a zatim i tehničku grešku Borisa Savovića, napravio seriju 18:4 - polovinu poena ubacio je Simonović.

"Plavi" su se do tada solidno držali, na odmoru imali priključak (29:35), ali su nakon crnih minuta praktično položili oružje...

Napadački trud Savovića i Rejnoldsa (po 16 poena) ostao je uzaludan, dok se još jednom potvrdili da "crveno-bijeli" imaju širi kadar kvalitetnih igrača koji su u stanju da u presudnim mečevima preuzmu odgovornost u ofanzivi (Dženkins 17, Simonović 14, Kuzmić 13, Bjelica 10).

Zvezda će u finalu igrati sa Cedevitom, koja je prethodno bila bolja od Partizana.

Crvena zvezda – Budućnost 82:59 (21:15, 14:14, 32:22, 15:8)

Dvorana u Železniku. Gledalaca: 3.000. Sudije: Matej Boltauzer (Slovenija), Sašo Petek (Slovenija) i Josip Radojković (Hrvatska).

Crvena zvezda: Volters 7 (1-1), Tompson, Dangubić 5, Mitrović 6 (2-2), Lazić 2, Dobrić, Simonović 14 (3-3), Rakićević, Dženkins 17 (4-4), Gudurić 8 (3-3), Kuzmić 13 (4-3), Bjelica 10 (2-2).

Budućnost: Rejnolds 16 (4-3), Suad Šehović 6, Subotić, Sead Šehović, Gordić 8 (1-0), Baćović, Ilić 6 (4-4), Savović 16, Klasen 1 (2-1), Nikolić, Popović 6 (2-2), Vranješ.

82:59 - Bjelica postiže posljednje poene na meču.

Posljednji minut polufinalne serije.

80:59 - Rejnolds sa linije penala prekida seriju Zvezde 9:0.

Posljednja dva minuta meča.

80:57 - kucanje Bjelice.

78:57 - Dženkins za tri, 3:10 prije kraja sve je gotovo za Budućnost, Zvezda će igrati u finalu ABA lige.

75:57 - Bjelica ugurava loptu kroz obruč, četiri minuta prije kraja.

Posljednjih pet minuta.

73:57 - zakucavanje Kuzmića nakon asistencije, sedme na meču, Dženkinsa.

71:57 - minijatura Rejnoldsa, koji nje "izmislio" dva poena.

Četvrti faul Simonovića, Zvezda iskoristila bonus za tri minuta posljednje četvrtine.

71:55 - 16 poena Savovića.

71:53 - Volters šutem sa jedne noge, Zuros mora da traži tajm aut, Budućnost daleko od finala.

Lazić pravi četvrti faul.

69:53 - Kuzmić, ukupno 11 poena i 6 skokova.

67:53 - Ilić dva puta precizan, lopta ostaje kod "plavih".

Nesportski faul Bjelice nad Ilićem.

Ulazimo u posljednjih 10 minuta majstorice polufinala plej-ofa ABA lige, prvi napad za Budućnost, Ilić pravi korake.

Kraj trećeg perioda, koji je Zvezda riješila u svoju korist 32:22.

67:51 - Ilić iz penala, 32 sekunde do kraja treće četvrtine.

67:49 - Volters, igra "2+1".

64:49 - Gordić iz novog prodora.

64:47 - Bjelica uzvraća.

62:47 - i Popović pronalazi koridor kroz reket Zvezde.

62:45 - Bjelica iz slobodnih bacanja.

Savović treći prekršaj, slobodna bacanja za Bjelicu i prilika da prekine niz "plavih".

60:45 - Gordić, sedam uzastopnih poena Budućnosti.

60:43 - Savović za tri, tajm aut traži Radonjić.

60:40 - polaganje Gordića.

60:38 - Volters iz prodora, 25 poena Zvezde za 6 minuta.

58:38 - prvi poeni Popovića sa linije penala.

58:36 - treća trojka Simonovića u ovom periodu.

55:36 - Dženkins, 14 poena, lopta za Zvezdu.

Nesportska lična pokazana Rejnoldsu, zbog postavljanja "kučice" sunarodniku Dženkinsu.

53:36 - Rejnolds ubacuje trojku, jedini strijelac "plavih" u trećem periodu.

Budućnost ne koristi prvi napad poslije minuta odmora.

Za tri i po minuta treće četvrtine, Zvezda postigla 18, a primila 4 poena.

53:33 - Simonović za tri, Zvezda grabi ka finalu, tajm aut za Zurosa.

50:33 - Dženkinsova trojka za najveću prednost Zvezde, 6:50 do kraja treće četvrtine.

47:33 - Rejnolds za sada jedini pogađa za Budućnost u trećem periodu.

U prvih 2:43 minuta treće četvrtine oba tima su iskoristila bonus, slobodna bacanja za Rejnoldsa.

47:32 - Dženkins iz slobodnih bacanja.

45:32 - Rejnolds trojkom prekida nalet Zvezde, prvi poeni "plavih" u trećem periodu, poslije skoro dva i po minuta.

45:29 - najgori mogući scenario za Budućnost, Simonović precizan za tri, Zvezda profitirala 6:0 iz jednog jedinog napada.

42:29 - Simonović pogađa tri penala, lopta sa strane za Zvezdu, koja ima maksimalnih +13.

Budućnost nije poentirala iz tri napada, za dva minuta treće četvrtine. Savoviću pokazan nesportski faul, pa tehnička greška, slobodna bacanja za Simonovića.

39:29 - Kuzmić sa linije penala, Zvezda prvi put na +10 od 9. minuta.

Budućnost ne koristi prvi napad u trećoj četvrtini, potom Rejnolds pravi svoj treći faul.

37:29 - Mitrović koristi prvi napad Zvezde.

Posjedom Zvezde počinje treća četvrtina odlučujućeg meča polufinalne serije plej-ofa ABA lige.

Budućnost je u prvom dijelu majstorice polufinala plej-ofa ABA lige igrala na mahove - povela je 8:5, dozvolila Zvezdi seriju 13:0, a zatim serijom 10:0 krajem prve i na početku druge četvrtine izjednačila (21:21).

Domaćin je bolje odigrao završnih 7 minuta drugog perioda, pa na odmor nosi 6 poena viška (35:29).

Najraspoloženiji za igru u redovima Podgoričana je Boris Savović sa 11 poena (dvije trojke) i 5 skokova, 6 poena je postigao kapiten Suad Šehović (dvije trojke).

Na drugoj strani, prednjačili su Marko Gudurić (8 poena), Ognjen Kuzmić (7 poena, 3 skoka) i Čarls Dženkins (7 poena, 4 asistencije).

Ekipe su izjednačene u skokovima (po 16), Zvezda je izgubila dvostruko manje lopti (3-6), i imala asistenciju više (7-6).

Poluvrijeme.

Zvezde ne koristi svoj posljednji napad, Budućnost su ostale 4 sekunde za šut.

Tajm aut je zatražio Dejan Radonjić, 21 sekundu prije odlaska na odmor.

35:29 - trojka Savovića, prvog dvocifrenog na meču (11 poena).

35:26 - Kuzmić polovičan sa linije penala, njegovih 7 poena.

Minut i 20 do kraja prvog dijela meča, lopta za Budućnost.

34:26 - Dženkins iz kontre, Zuros traži tajm aut.

32:26 - revanš centra Beograđana, zakucavanje Kuzmića.

30:26 - Savović preko ruke Kuzmića, 8 poena, 4 skoka najefikasnijeg igrača "plavih".

30:24 - Dangubić.

28:24- Klasen iz penala, prvi poen Budućnosti poslije četiri minuta.

Četiri minuta prije kraja drugog perioda, Zvezda izlazi iz bonusa.

28:23 - Mitrović sa linije slobodnih bacanja.

26:23 - Gudurić sa linije penala.

24:23 - Savović, ukupno 6 poena.

24:21 - Gudurić za tri, domaćin konačno pogađa u drugom periodu.

Zvezda bez poena dva i po minuta u drugoj četvrtini.

21:21 - Popović poentira iz kontre i primorava Dejana Radonjića da zatraži minut odmora, niz Podgoričana 10:0.

21:19 - Savović, serija "plavih" 8:0.

21:17 - Džej Ar Rejnolds, prvi poeni u drugoj četvrtini.

Kraj prve četvrtine, u kojoj su "plavi" češće šutirali za tri (8-3, 38%), nego za dva poena (5-3, 60%).

21:15 - Ilić iz kontre, Budućnost se napadački oporavlja.

21:13 - Savović nakon igre "jedan na jedan" sa Mitrovićem.

21:11 - Gudurić pogađa uz prekršaj Ilića, precizan i iz dodatnog slobodnog bacanja.

18:11 - Džej Ar Rejnolds prekida minute bez poena "plavih".

18:8 - Zvezda na "plus deset", trojka Dženkinsa, serija 13:0.

"Plavi" su izašli iz bonusa na 2:34 do kraja prve četvrtine.

Šehović promašuje trojku nakon tajm auta, Budućnost istjerana iz reketa.

Budućnost je samo dva puta šutirala za dva poena (1-2, 50%), a šest puta za tri poena (2-6, 33%).

15:8 - Simonović iz "floutera", niz Zvezde 10:0 natjerao je trenera Budućnosti Ilijasa Zurosa na prvi tajm aut.

Prazni minuti Budućnosti, koja nije realizovala četiri uzastopna napada.

13:8 - Kuzmić za seriju Zvezde 8:0.

11:8 - Mitrović iz kontre,na isteku 5. minuta.

9:8 - Dženkins za novo vođstvo Zvezde.

7:8 - Kuzmić.

5:8 - Suad Šehović, nov trojka iz ugla, kapiten "plavih" raspoložen na početku meča.

5:5 - Lazić precizan sa distance, prvo izjednačenje.

3:5 - uzvraća Suad Šehović, prva trojka Budućnosti večeras.

3:2 - Dangubić koristi treći napad Zvezde.

0:2 - prvi poeni na utakmici, Gordić iz prodora.

Meč je počeo, prvi napad za Crvenu zvezdu.

Dvorana u Železniku, kapaciteta 3.000 sjedišta, je ispunjena do posljednjeg mjesta.

Startna petorka Budućnosti: Gordić, Suad Šehović, Sead Šehović, Savović, Nikolić.

Startna petorka Crvene zvezde: Dženkins, Lazić, Dangubić, Mitrović i Kuzmić.

Plejmejker Zvezde Stefan Jović je i dalje van parketa zbog povrede leđa.

Duel sude Matej Boltauzer (Slovenija), Sašo Petek (Slovenija) i Josip Radojković (Hrvatska).

Crvena zvezda i Budućnost u Železniku od 19 sati igraju majstoricu za plasman u finale plej-ofa ABA lige.

Duel se igra u beogradskom predgrađu zbog zauzetosti sale "Aleksandar Nikolić".

Rezultat u polufinalnoj seriji je 1:1 – „crveno-bijeli“ su dobili prvi susret (82:67) kao domaćini 19. marta, a „plavi“ su se revanširali u „Morači“ devet dana kasnije (63:57).

Pobjednika u finalu čeka Cedevita, koja je sa 2:1 u polufinalu izbacila Partizan.

Crvena zvezda je osvajala titulu u ABA ligi u posljednje dvije sezone, dok je Budućnost eliminisana u polufinalima – u sezoni 2014/2015 od Cedevite (3:2), a godinu kasnije od Mega Leksa (2:0).