Minesota prekinula Portlandov niz

"Timbervulvsi" su u meču punom preokreta slavili sa pola koša razlike - 110:109, nakon što se šut beka gostiju Demjana Lilarda u posljednjoj sekundi zaustavio na obruču.
Vigins, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.04.2017. 07:55h

Minesota je u svom "Target centru" prekinula seriju Portlanda od šest vezanih pobjeda, u jedinom meču NBA lige igranom u noći između ponedjeljka i utorka.

Portland je, uprkos porazu, ostao u plej-of zoni - na osmoj poziciju na Zapadu, sa dvije pobjede više od Denvera. Minesota je četiri mjesta ispod, bez šansi da se plasira u doigravanje.

Početkom treće četvrtine gosti su imali i 12 poena prednosti, ali se njihova prednost istopila u posljednjim minutima tog kvartala.

Obje ekipe imale su periode igre u četvrtoj dionici kada se činilo da će zakoračiti ka pobjedi, a dva i po minuta prije kraja Minesota je povela sa 101:100 i vođstvo nije ispuštala do kraja.

Karl-Entoni Tauns je predvodio Minesotu sa 34 poena i 12 skokova, a sjajni su bili Endrju Vigins sa 29 poena, i posebo Riki Rubio - Španac je ubacio 11 koševa i podijelio čak 16 asistencija, a za tripl-dabl učinak nedostajala su mu tri skoka.

Lilard je kod Portlanda postigao 25 poena, ali je mnogo promašivao - samo sedam od 21 iz igre, a tri od 11 za tri poena.