Topi se prednost: Zvezda poražena u Barseloni, odluka o četvrtfinalu u posljednja dva kola

U posljednjem meču 28. kola Evrolige Crvena zvezda je poražena u Barseloni 67:54. Dva meča prije kraja, "crveno-bijeli" na osmom mjestu imaju pobjedu više od Darušafake, od koje su izgubili u prvom krugu, i kojoj gostuju u posljednjoj rundi.
54 pregleda 24 komentar(a)
Barselona - Crvena zvezda, Foto: Euroleague
Ažurirano: 24.03.2017. 22:04h

Odluka o posljednjem putniku za četvrtfinale Evrolige biće donešena u foto finišu.

U posljednjem meču 28. kola Crvena zvezda je poražena na gostovanju rasterećenoj i odavno otpisanoj Barseloni 67:54.

Beograđani su bili bolji u prvoj četvrtini (18:17), držali se do poluvremena (29:32), ali je već u 24. minutu "blau grana" pobjegla na 11 poena prednosti (42:31), ne dovodeći do kraja meča svoj trijumf u pitanje...

U redovima domaćina, Perperoglu je ubacio 17 poena, dok na drugoj strani nijedan igrač nije stigao do dvocifrenog učinka u napadu - Volters, Mitrović i Dženkins su postigli po 8.

Nakon 13. poraza u sezoni tim Dejana Radonjića je zadržao osmo mjesto, ali ima samo pobjedu više od Darušafake, koja je ranije večeras savladala Galatasaraj.

"Crveno-bijeli" u narednom kolu 31. marta dočekuju Uniks, i navijaju za Bamberg, koji je domaćin turskom sastavu.

U slučaju da srpski šampion pobijedi, a njegov konkurent izgubi, sve će biti poznato.

U suprotnom, Beograđani će biti u teškoj situaciji, jer će u završnici morati da u direktnom dvoboju u Istanbulu savladaju Darušafaku, od koje su izgubili u prvom krugu.