Efes u Top 8, posljednje, osmo mjesto Zvezdi ili Darušafaki

Anadolu Efes se pridružio Realu, CSKA, Olimpijakosu, Fenebrahčeu, Baskoniji i Panatanaikosu, osiguravši učešće u četvrtfinalu elitnog takmičenja.
3 komentar(a)
Efes, Foto: Euroleague
Ažurirano: 23.03.2017. 22:57h

U evroligaškom Top 8 društvu popunjeno je još jedno, sedmo mjesto.

U prvom meču 28. kola, u reprizi prošlogodišnjeg finala turskog šampiona, "pivari" su na svom parketu savladala nacionalnog prvaka Fenerbahče 80:77.

Šesnaestom trijumfu Efesa u sezoni najviše su doprinijeli Amerikanci Brajant Danston sa 14 poena, Džejson Grejndžer (13), Derik Braun (10) i Tajler Hanikat (9).

Na drugoj strani, u timu Željka Obradovića, koji je pretrpio 11. poraz, najefikasniji je bio Bobi Dikson sa 19 poena, dok je Bogdan Bogdanović dodao 16...

U Evroligi traži se još jedan učesnik četvrtfinala, a za preostalo mjesto dva su kandidata Crvena zvezda i Darušafaka.

"Crveno-bijeli" su slavili 15 pobjeda, dvije više od turskog tima, od koga su izgubili u Beogradu u prvom dijelu sezone.

Prije međusobnog meča u posljednjem, 30 kolu, Zvezda će gostovati Barseloni i dočekati Uniks, dok Darušafaka dočekuje Galatasaraj i gostuje Bambergu.

A jako bitnom duelu za mjesto u TOP 8 fazi, Panatinaikos je savladio Baskoniju u Španiji i izjednačio sa Fenerbahčeom na četvrtoj pozicji!

Grčka ekipa je i drugi put u ovogodišnjem najelitnijem takmičenju savladala Saski, a u preostala dva kola pokušaće da preskoči tim Željka Obradovića i izbori se za prednost domaćeg terena u doigravanju.

Grci su u Baskiji spektakularnom prvom četvrtinom praktično riješili pitanje pobjednika 24:6. Na poluvrijeme se otišlo takođe dvocifrenom prednošću Panatinaikosa (21:37). Baskonija se trgla tek u posljednjoj četvrtini, ali je uspjela samo da ubaži poraz (63:72).

Singlton je bio najbolji igrač grčke ekipe, ujedno i utakmice, upisao je 18 poena. Kod izabranika Alfonsa Alfonsa, Hanga je bio najefikasniji sa 13 poena.

Žalgiris je osvojio Tel Aviv i tako se revanšilrao Makabiju za poraz u prvom dijelu sezone.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Ulanovas sa 20 poena. Kod Izraelaca istakao je Rud sa 16 poena.

Dvije već otpisane ekipe za narednu rudnu odigrale su meč za prestiž, Bamberg je u Milanu savladio Armani sa 84:76.

Kod njemačke ekipe istakao se Kauzer sa 17 poena. Kod Armanija najbolji je bio Hikman sa 20, pratio ga je i reprezentativac Srbije, Miroslav Raduljica sa 19 poena.