Drama u Beogradu pripala Olimpijakosu

19 komentar(a)
Zvezda, Foto: BETA
Ažurirano: 22.03.2017. 20:15h

U dramatičnom meču, punom preokreta i neizvjesnosti, košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Olimpijakosa 66:64 nakon produžetka.

Koš za pobjedu iz gotovo nemoguće pozicije postigao je Jorgos Printezis manje od četiri sekunde prije kraja.

Prethodno su sudije donijele diskutabilnu odluku i dodijelile loptu Olimpijakosu, šest sekundi prije kraja napada Zvezde.

Tri kola prije kraja, tim Dejana Radonjića je još u dobroj poziciji za top 8, jer ima dvije pobjede više od devetoplasirane Darušafake, koja je večeras izgubila od CSKA u Moskvi 95:85.

Za dva dana Crvena zvezda gostuje Barseloni, zatim dočekuje Uniks, a u posljednjem kolu gostuje upravo Darušafaki,

Zvezda je bila u teškoj situaciji nakon prvih 20 minuta, jer je postigla samo 17 poena i bila na minus 13 (17:30).

Treća četvrtina bila je vrhunac Radonjićevog tima možda i u cijeloj sezoni. Tri puta je gostima isteklo vrijeme za napad, a proradio je i šut, pa su trojke pogodili Simonović, Dangubić, Volters i Gudurić.

Serijom 11:0 u posljednja tri minuta, Zvezda je preokrenula zaostatak i u posljednji period ušla sa prednošću (43:42).

U istom ritmu domaćin je ušao u odlučujući period, pobjegao na plus osam (50:42), na manje od sedam minuta prije kraja.

Olimpijakos se, međutim, nije predao, izjednačio dva minuta prije kraja meča, zahvaljujući Agravanisu (53:53).

Do kraja još pet poena na obje strane i produžetak.

Dodatnih pet minuta bili su napeti, Radonjićevi igrači sputani važnošću meča, ali borbeni do krajnjih granica - međutim, ne i miljenici sreće.

Posljednji napad su dobro branili, ali je Printezis iz ugla, u padu, pogodio za pobjedu Olimpijakosa, koji ima samo trijumf manje od vodećeg Reala.