San Antonio ne odustaje od trke za "ratnicima"

Golden stejt slavio u Dalasu, San Antonio u Mineapolisu
golden stejt, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.03.2017. 07:39h

Golden stejt i San Antonio nastavljaju trku za prvo mjesto na Zapadu pred plej-of.

Oba vodeća tima zabilježila su pobjede, pa je GS zadržao tri trijumfa više, uz utakmicu više, na vrhu konferencije.

„Ratnici“ su bili ubjedljivi protiv Dalasa 112:87.

Odbrana im je donijela laganu pobjedu, a u napadu su rasporedili učinak - Klej Tompson je postigao 23, Stef Kari 17, a Ian Klark 18 poena.

San Antonio je imao više problema, ali je preskočio gostovanje u Mineapolisu - 100:93.

„Sparsi“ su gubili u većem dijelu meča, u finišu druge četvrtine zaostajali 12 razlike (51:39), a tek dva minuta prije kraja stekli minimalnu prednost (93:92), koju su na iskustvo sačuvali do kraja.

Lamarkus Oldridž je bio najefikasniji sa 26 poena, Kavaj Lenard je ubacio 22.

Meč večeri odigrao je Damarkus Kazins, koji je u pobjedi Nju Orleansa nad Memfisom 95:82 postigao 41 poen, uz 17 skokova.

Najuzbudljivije je bilo na meču Bruklin - Detroit, koji je riješen u posljednjoj sekundi.

Bruk Lopes je donio pobjedu najslabijem timu lige.

Bio je to njegov 29. poen na meču, kojim je umanjio šanse Detroita da se nađe u doigravanju.

LA Lejkers - LA Klipers 133:109

Portland - Milvoki 90:93

Minesota - San Antonio 93:100

Dalas - Golden stejt 87:112

Nju Orleans - Memfis 95:82

Bruklin - Detroit 98:96

Majami - Feniks 112:97

Toronto - Čikago 122:120 produžeci