Tim Dejana Radonjića savladao je Armani u Milanu i uknjižio 15. trijumf na 26 mečeva u dosadašnjem toku sezone.
2 komentar(a)
Bjelica, Foto: MNPress
Ažurirano: 16.03.2017. 21:49h

Još jedna velika pobjeda Crvene zvezde, još jedan veliki korak ka četvrtfinalu.

Tim Dejana Radonjića savladao je Armani u Milanu 78:71 i uknjižio 15. trijumf na 26 mečeva u dosadašnjem toku sezone.

Zvezda je vodila od početka meča, u četvrtom minutu imala 10 poena prednosti (14:4), a na kraju prve četvrtine i 15 (25:10) , uz prepoznatljivu igru u odbrani...

Išao je Radonjićev tim i do plus 18 u trećem periodu, ali nije izdržao ritam, koji je sam nametnuo.

Armani se probudio, nije želio bez borbe da preda meč, ali su gosti uz dosta problema, ipak, održavali pristojnu razliku.

Sa deset poena prednosti ušli su u posljednju četvrtinu (60:50), a onda ušli u kontra-ritam.

Konfuzna igra u napadu prouzrokovala je "raspad" defanizivnog sistema, pa je domaćin serijom 10:0 stigao do izjednačenja.

Kada je izgledalo da počinje potpuni preokret, Zvezda je uspjela da dođe do daha i preko Ognjena Kuzmića, koji je postigao osam vezanih poena, stekne šest poena prednosti (68:62).

Hikman je smanjio trojkom, a Kuzmić nastavio seriju (70:65), uz odličan učinak i u odbrani (dvije rampe).

Odbila je Zvezda pokušaje domaćina, imala i malo sreće u pojedinim trenucima, a meč je zaključao Marko Simonović trojkom na minut i 16 sekundi prije kraja.

Kuzmić je postigao 15 poena, od čega 11 u posljednjoj četvrtini, Simonović 13, Marko Gudurić 12, a Čarls Dženkins 11.

Zvezda sada ima tri pobjede više od devetoplasirane Darušafake, koja sjutra dočekuje Barselonu.

U narednom kolu u Beograd, u srijedu, stiže Olimpijakos.

Real je doživio drugi poraz u posljednja tri kola - izgubio je od Panatinaikosa u Atini 88:82, uz sjajnu partiju Krisa Singltona, koji je postigao 21 poen.

Briljantni Tomas Ertel vodio je Efes do pobjede nad Makabijem 92:87 - francuski plejmejker ubacio je 18 poena, uz osam asistencija.

Fenerbahče je savladao Bamberg u gostima 83:78, uz 26 poena Bobija Diksona.