Danilovgrad savladao „studente“ i napravio korak ka opstanku

Bojan Ratković je sa 18 poena bio najefikasniji u timu Borivoja Stanišića
Erste košarkaška liga logo, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 12.03.2017. 20:10h

Košarkaši Danilovgrada su napravili veliki korak ka opstanku u Erste ligi pobjedom na gostovanju Studentskom centru (57:50).

U meču sa jako malim brojem poena je presudila 3. četvrtina, koju su Danilovgrađani dobili sa 24:12 i preokrenuli vođstvo „studenata“.

Bojan Ratković je sa 18 poena bio najefikasniji u timu Borivoja Stanišića, a u ekipi Slavenka Rakočevića sa po svega osam koševa su najefikasniji bili Elvis Čekić, Žarko Peruničić i Pavle Boljević.

Doduše, glavni igrači Aleksandar Bogojević i Marko Koljević su igrali manje od četiri, odnosno osam minuta.

Danilovgrad sada ima skor 4:17, a njegov jedini rival za opstanak, Primorje, ima tri pobjede i 17 poraza. Novljani u utorak gostuju Jedinstvu, koje niti može u Superligu, niti u niži rang.