Oslabljena Zvezda bez šansi u Madridu - Real na plus 30

Srećom po izabranike Dejana Radonjića, poraze u ovom kolu doživjeli su direktni konkurenti u borbi za TOP 8 - Anadolu Efes je deklasiran kod kuće od Bamberga, dok Darušafaka nije imala šansu protiv Olimpijakosa u Pireju.
8 komentar(a)
Real - Zvezda, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 10.03.2017. 22:10h

Oslabljena Crvena zvezda, bez plejmejkera Stefana Jovića, nije imala šansi u Madridu protiv lidera - Real je slavio sa 30 koševa razlike i revanširao se "crveno-bijelima" za decembarski poraz u Beogradu.

Srećom po izabranike Dejana Radonjića, poraze u ovom kolu doživjeli su i direktni konkurenti u borbi za TOP 8 - Anadolu Efes je deklasiran kod kuće od Bamberga, dok Darušafaka nije imala šansu protiv Olimpijakosa u Pireju.

Real je zabilježio 19. pobjedu i zadržao prvo mjesto na tabeli. Zvezda je ostala na šestoj poziciji sa istim učinkom kao Panatinaikos i Baskonija.

U Madridu je utakmica riješena već u prvoj četvrtini, kada se Real odlijepio na +14, da bi na poluvremenu imao 19 poena prednosti.

Četa Dejana Radonjića nije uspjela da ponovi defanzivne partije iz nekih ranijih mečeva, pa je već u prvoj četvrtini primila 38 poena.

Pokušali su Beograđani u nastavku da ubčaže poraz, ali ni Real nije spuštao gas, deklasiravši Zvezdu kranjim rezultatom 98:68.

"Kraljevski klub" su do pobjede predvodili Mačiulis, Gustavo Ajon i Džeferi Tejlor sa po 12 poena. Kod Zvezde se istakao Marko Simonović sa 13 poena.

U Pireju, Olimpijakos je savladao Darušafaku, i tako drugi put ove sezone bio bolji od turske ekipe.

Grci su zadržali treće mjesto, dok je Darušafaka propustila šansu da izbije u prvih osam u ovom kolu.

Prvo poluvrijeme je proteklo u znaku domaće ekipe, koja je na odmoru imala 15 poena prednosti.

Darušafaka je u drugih 20 minuta ušla dosta hrabrije i konstantno je smanjivala prednost. Međutim, gosti na kraju nisu uspjeli ništa više nego da ublaže poraz (81:73).

Najefikasniji u domaćem timu bio je Birh sa 13 i Lodžeski sa 12 poena. U poraženoj ekipi Darušafake sjajnu partiju su pružili Vonamejker sa 23, odnosno Klajburn sa 20 poena.

Veliko iznenađenje u Istanbulu, Bamberg je deklasirao Anadolu Efes sa 19 poena razlike i značajno usporio tim Velimira Perasovića u borbi za plasman u nokaut fazu.

Domaći su dobili prvu četvrtinu sa 23:17 i činilo se da će imati lagan put do pobjede, ali je tim Andree Tinkijerija odgovorio serijom 16:0 na startu druge četvrtine i do kraja meča razbio domaćina.

Leon Radošević završio je meč sa 16 poena i pet skokova, isti učinak, sa dodatkom od pet asistencija, imao je Nikolo Meli, dok je Maodo Lo dodao 15 poena.

Kod domaćina,15 poena ubacio je Osman, a Braun je dodao 13.