„Vučice” preokretom do očekivane pobjede

1 komentar(a)
Irena Matović, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 09.03.2017. 20:44h

U meču bez rezultatskog značaja, košarkašice Budućnost Bemaxa upisale su pobjedu u Sarajevu protiv Plej-ofa sa 98:93, u utakmici posljednjeg, osmog kola WABA Super lige.

Branilac trofeja je prije ovog meča izborio plasman na fajnl-for, a Super ligu je završio na trećem mjestu, sa šest pobjeda i dva poraza. Plej-of je, sa druge strane, ostao bez pobjede u ovoj fazi takmičenja...

Izabranice Gorana Boškovića će u polufinalu završnog turnira, koji se 18. i 19. marta igra u Podgorici, igrati protiv Beroe, dok se u drugom polufinalu sastaju Montana i Atlet Celje.

Što se meča u Sarajevu tiče, domaćin je vodio u prve dvije četvrtine, i do 12 razlike (43:31). Preokret je uslijedio u drugom poluvremenu, od 27. minuta, kada je Budućnost povela 60:59, i prednost nije više ispuštala do kraja.

Najefikasnija u podgoričkom timu bila je Irena Matović sa 36 poena, Biljana Stjepanović je dodala 21 poen i 10 skokova, a Božica Mujović je meč završila sa 14 poena i čak 15 asistencija.

U sarajevskom timu najbolja je bila Anđela Delić sa 33 poena, 10 skokova i šest asistencija.

Plej-of - Budućnost Bemax 93:98 (28:21, 26:26, 17:27, 22:24)

Sarajevo - Dvorana: „Skenderija”. Sudije: Jevtović, Vesković, Prpa (Srbija).

Plej-of: Korda 10 (3-3), Pašić, Azinović, N. Delić 15 (9-8), Sizer 16, Isović, Starčević, Marković 7 (2-1), A. Delić 33 (13-10), Čeremidžić, Ćato, Džebo 12 (5-5).

Budućnost Bemax: Tomašević, Vučetić-Pejović 4, Babić 8 (6-4), Mitrašinović 11 (2-1), Matović 36 (9-7), Mujović 14, Jakšić 2, Lazarević 2, Stjepanović 21 (7-5), Fol.