Prvak Evrope se poigravao u "Blaugrani"

Anadolu Efes je nakon produžetka slavio na gostovanju Uniksu u Rusiji (99:92), dok je Darušafaka, takođe nakon velike drame, srušila Panatinaikos u Istanbulu (77:72).
Barselona - CSKA, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 03.03.2017. 22:13h

Čas košarke prvaka Evrope u dvorani "Palau Blaugrana" - CSKA je počistio Barselonu sa 85:61 i izjednačio se sa Realom na prvom mjestu tabele Evrolige.

Krajni rezultat čak i ne odslikava na pravi način dešavanja na parketu, niti trenutnu razliku u kvalitetu. O tome, možda, bolje govori ishod prve četvrtine - 29:4 za Moskovljane. Sve je bilo riješeno za 10 minuta, sve ostalo je bila egzibicija i puko otaljavanje posla izabranika Dimitrisa Itudisa.

Barselona je u velikoj krizi, a večerašnji duel je pokazao da je i pozicija katalonskog tima, 11. na tabeli - realna.

De Kolo je bio najbolji u gostujućem sastavu i ujedno proglašen za igrača utakmice (21 poen, tri skoka, dvije ukradene lopte). Kod Barse, bolji od prosjeka bio je samo Vezenkov, koji je postigao 14 poena.

Istanbulski evroligaši Anadolu Efes i Darušafaka nastavljaju grčevitu borbu za plasman u TOP 8.

Ekipa Velimira Perasovića slavila je nakon produžetka na gostovanju Uniksu u Rusiji (99:92), dok je tim Dejvida Blata, takođe nakon velike drame, srušio Panatinaikos u Istanbulu (77:72).

Oba tima su na granici - Efes je osmi, sa 13, a Darušafaka 9. sa pobjedom manje!

Iako već otpisan, Uniks je da pružio veliki otpor Efesu, kome je ova utakmica bila još jedna u kategoriji "biti ili ne biti".

Počelo je ujednačeno, što i govori rezultat na kraju prve četvrtine - 22:22. Efes je do poluvremena poveo sa šest razlike, a u nastavku povećavao prednost - u jednom momentu imao je čak 15 poena prednosti i ništa nije slutilo na dramu u Kazanju.

Uniks, međutim, potpuno vratio u utakmicu, a Kit Lenford je košem uz svuk sirene odveo meč u produžetke.

Gosti su u dodatni pet minuta nastavili tamo gdje su stali u 3. četvrtini i na kraju rutinski priveli meč kraju. Čovjek odluke bio je Derik Braun koji je 11 od svojih 24 poena postigao u produžetku.

Kod ekipe Uniksa standardno je bio najbolji Lengford sa 23 poena.

Darušafaka se revanširala Panatinaikosu za poraz u prvom dijelu sezone i ostala u trci za plasman u nokaut fazu, dok su Grci ostali na petom mjestom, sa istim skorom kao Zvezda Dejana Radonjića (14 pobjeda i 10 poraza).

U "Folksvagen areni" gledana je prava rezultatska klackalica - gosti su u drugoj četvrtini imali sedam, a domaći u trećoj 12 poena razlike.

Očekivano se ušlo u neizvjestan finiš, a turski tim je prelomio meč u posljednjim minutima, i slavio rezultatom 77:72.

Kod pobjedničke ekipe istakao se Vonamejker sa 24 poena, pratio ga je Anderson sa 16. Atinjane je predvodio Singlton sa 23 poena.