Zvezda leti ka top 8 - pao i Bamberg

9 komentar(a)
Marko Simonović, Foto: Euroleague
Ažurirano: 02.03.2017. 22:01h

Košarkaši Crvene zvezde za još korak su se približili plasmanu u četvrtfinale Evrolige – u 24. kolu savladali su Bamberg na svom terenu 74:60.

U većem dijelu meča, izabranici Dejana Radonjića držali su čas iz odbrane, gosti su u prvih 20 minuta postigli svega 29 poena, a kada su sredinom treće četvrtine poveli 25 razlike (56:31) izgledalo je da će bez problema riješiti pitanje pobjednika.

Nije, međutim, bilo tako – serijom 17:0, Bamberg je spustio zaostatak na svega šest poena nakon minut i po igre u posljednjoj četvrtini...

Zvezda je, ipak, zaustavila nalet gostiju, tri minuta kasnije ponovo stekla dvocifrenu prednost 60:48, i uvela utakmicu u mirniji finiš...

Marko Simonović je postigao 13 poena i imao osam skokova. Marko Gudurić 12, a Ćarls Dženkins 11.

Zvezda je igrala bez Stefana Jovića, a malu minutažu imao je i Ognjen Kuzmić.

Sa 14 pobjeda i 10 poraza, "crveno-bijeli" su duboko u zoni plej-ofa šest kola prije kraja ligaškog dijela sezone.

Veliko iznenađenje priredili su košarkaši Galatasaraja, koji su savladali lldera Real 87:84 i nanijeli mu prvi poraz, nakon serije od devet vezanih pobjeda.

Realu nije pomogla ni još jedna sjajna partija 18-godišnjeg Luke Dončića, koji je ubacio 13 poena, i imao po osam skokova i asistencija.

Fenerbahče je bio bolji od Žalgirisa u gostima 76:67.

Olimpijakos je u Tel Avivu savladao Makabi 82:71, dok je Bakonija bila bolja od MIlana 87:74.