Dežurni pobjednik: Budućnost izdržala nalet Mornara i odbranila pehar Kupa!

U finalnom meču u barskoj dvorani Topolica, "plavi" su pobijedili Mornar 72:68
75 pregleda 0 komentar(a)
košarka Budućnost Mornar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 18.02.2017. 20:07h

Deseti put od obnavljanja državne nezavisnosti, košarkaši Budućnosti osvojili su trofej u Kupu Crne Gore.

U finalnom meču u barskoj dvorani Topolica, "plavi" su pobijedili Mornar 72:68.

Bakić promašuje šut za tri poena, Budućnost je odbranila trofej u Kupu!

68:72 - kapiten "plavih" pogađa oba penala, Budućnost pred pobjedom i osvajanjem desetog trofeja u Kupu!

Pet sekundi do kraja, Šehović šutira penale.

Voler promašuje šut za tri i vođstvo. Suad Šehović ide na liniju penala i ima priliku da riješi meč.

Posljednji minut finala, Bakić promašuje šut za tri, lopta za goste. Budućnost ne koristi napad. Pola minuta do kraja.

68:70 - "plavi" na dva poena viška, još minut i 6 sekundi meča.

Ćalić faulira Gordića. Dva bacanja za najefikasnijeg igrača "plavih".

68:69 - Elis sa linije penala.

Nikolić je faluirao Elisa, koji će šutirati dva slobodna bacanja.

Još 90 sekundi do kraja finala. Posjed Mornara, čiji trener Đorđije Pavićević traži posljednji tajm aut. Budućnost u seriji 6:0, crni napadački minuti Barana, koji su ostali bez daha. Da li samo privremeno?

66:69 - ukupno 9 poena Rejnodlsa, Mornar tri minuta bez koša.

Ćalić faulira Rejnoldsa, dva slobodna bacanja za Amerikanca.

Gordić zaustavlja Džonsa, dva minuta i 20 sekundi do kraja, lopta za Podgoričane.

66:67 - Nikolić ispravlja promašaj Rejnoldsa. Osam poena centra Budućnosti.

Posljednja četiri minuta meča.

Peta lična greška Klasena, mijenja ga Nikolić. Tajm aut za klupu Mornara, koji ima pola koša prednosti.

66:65 - Gordić poslije duže pauze, ukupno 16 poena najefikasnijeg u redovima "plavih".

66:63 - Elis za najveću prednost Mornara, 35. minut.

64:63 - Elis iz ofanzivnog skoka.

62:63 - "autokoš" Džonsa, koji je izbio loptu Klasenu i pogodio mrežicu svog koša.

62:61 - razigrao se Džons.

60:61 - Klasen miran sa linije slobodnih bacanja, Budućnost ponovo vodi!

60:59 - Bakić sa penala, njegovih 17 poena, Mornar vodi prvi put nakon 2:0!

59:59 - Bakić pogađa trojku uz prekršaj!!! Neriješeno, prvi put od 3. minuta i rezultata 4:4.

56:59 - prva trojka Džonsa.

53:59 - Bakić.

51:59 - treća trojka Suada Šehovića, ukupno 13 poena kapitena Podgoričana.

Prvi posjed u posljednjoj četvrtini ima Budućnost.

Slijedi nam uzbudljivih posljednjih 10 minuta. Budućnost vodi 56:51 nakon treće četvrtine.

Posljednjih 30 sekundi četvrtine. Napad za Mornar.

51:56 - Džons sa linije penala kažnjava tehničku grešku rivala.

Tehnička greška klupi "plavih" zbog prigovora.

Posljednji minut treće četvrtine.

50:56 - kapiten Budućnosti precizan sva tri puta. Ukupno 10 poena, svih 10 u trećem periodu.

Minut i 12 sekundi do kraja treće četvrtine, tri slobodna bacanja za Suada Šehovića.

50:53 - Džons brzo odgovara.

48:53 - Rejnolds preuzima odgovornos i pogađa trojku.

48:50 - Džons ulazi u ritam. Pogodio je uz slobodno bacanje. Ukupno 8 poena. Barani dišu za vratom Podgoričanima.

45:50 - Suad Šehović pogađa jedan od dva penala.

45:49 - Džons iz slobodnih bacanja. Serija Mornara 7:0. Barani nisu bili ovako blizu od 5. minuta.

Tajm aut koji je zatražio trener Budućnosti Ilijas Zuros.

43:49 - Elis precizan sa linije penala, lopta za Barane... Koji ne koriste napad. Bakić gubi loptu, na drugoj strani Klasen pravi prekršaj u napadu, svoj četvrti večeras.

42:49 - Elis pogađa uz nesportsku ličnu grešku Subotića. Prilika da se Mornar približi.

40:49 - Voler.

38:49 - Subotić za tri, njegova treća trojka.

38:46 - Ćalić. Mornar igra sa četvoricom niiskih igrača i Elisom u reketu. Đorđije Pavićević pokušava da pojačanim ritmom vrati svoj tim u igru.

36:46 - Subotić polovičan sa linije penala.

36:45 - Pavić vraća pogotkom za tri poena.

33:45 - Suad Šehović pogađa novu trojku.

33:42 - Voler iz "odbojke". Njegovih 8 poena.

31:42 - Subotić.

31:40 - uzvraća Bakič.

28:40 - prvi poeni kapiten Budućnosti Suada Šehovića, trojka.

Počeo je drugi dio košarkaškog finala Kupa Crne Gore. Mornar ne koristi prvi napad.

Gordić ubacio 12 poena, Subotić dodao 7, a Nikolić 6 u redovima Budućnosti. Na drugoj strani, jedini na nivou finala Bakić, koji je postigao 8 poena. Mornaru fali učinak Amerikanaca Volera i Džonsa, koje je odbrana "plavih" uštopovala.

Poluvrijeme. Budućnost vodi 37:28.

Popović promašuje težak šut.

Prekršaj Vujoševića u napadu. Tajm aut za Budućnost, koja ima pet sekundi da riješi posljednji napad prije poluvremena.

Posljednjih 20 sekundi prvog dijela finala Kupa Crne Gore, napad Mornara.

28:37 - zakucavanje Radunovića.

26:37 - Popović iz slobodnih bacanja.

26:35 - Bakić iz ofanzivnog skoka, osam poena ukupno, drži Mornar u životu.

24:35 - Subotić iz penala jednom, ukupno 7 poena.

Novi tajm aut za klupu Mornara, dva i po minuta do poluvremena.

24:34 - Vujošević dva puta sa linije penala.

22:34 - Gordić nastavlja svoju seriju.

22:32 - Radunović poslije skoka u napadu.

20:32 - Voler iz slobodnih bacanja prekida niz gostiju.

18:32 - Gordić za tri, ukupno 10 poena, najveći plus "plavih". Serija 8:0 gostiju.

18:29 - Rejnolds iz slobodnih bacanja precizan. Novi napad za "plave".

Nesportski prekršaj Radunovića nad Rejnoldsom. Dva slobodna bacanja za Amerikanca i lopta sa strane.

18:27 - Sedam poena Gordića, najefikasnijeg na parketu.

18:25 - Klasen sa linije penala jednom uspješan.

18:24 - Radunović dva puta precizan, Mornar u seriji 5:0, prvi put na meču veže dva iskorišćena napada.

16:24 - druga trojka Bakića.

13:24 - Nikolić.

13:22 - Mugoša.

11:22 - Sead Šehović, prvi poeni u drugoj četvrtini, Budućnost prvi put na dvocifrenoj prednosti.

Počeo je drugi period, prvi napad Budućnosti, izgubljena lopta.

Završena je prva četvrtina, Budućnost vodi 20:11.

Prvi tajm aut na meču traži trener Mornara Đorđije Pavićević. Minut i 14 sekundi do kraja prvog perioda, njegov tim kasni devet poena za raspoloženom Budućnošću. Subotić je ubacio šest poena (dvije trojke), a Gordić pet.

11:20 - prvi poeni Rejnoldsa.

11:18 - Pavić jednom precizan iz penala.

10:18 - Nikolić uzvraća zakucavanjem.

10:16 - Bakić, prva trojka Mornara u finalu.

7:16 - Subotić je namjestio ruku, još jedna trojka. Najveća prednost "plavih".

7:13 - Džons polovičan iz slobodnih bacanja, nakon prekršaja Suada Šehovića.

6:13 - Nikolić nakon ofanzivnog skoka.

6:11 - Džons, prvi poeni Amerikanca večeras.

Klasen pravi svoju drugu ličnu, Zuros ga šalje na klupu, ulazi Nikolić.

Nervozan i neprecizan Mornar, u napadu se uglavnom oslanja na Volera.

4:11 - Budućnost u bjekstvu, Subotić iz trećeg puta pogađa trojku.

4:8 - Gordić jednom precizan sa linije penala, ukupno 5 poena.

4:7 - trojka Popovića.

4:4 - odgovara Voler.

2:4 - ponovo Gordić, prvo vođstvo gostiju.

2:2 - Gordić, efektno, prvi poeni za Budućnost nakon dva i po minuta.

Dva promašaja Subotića u šutu za tri poena, "plavi" još na nuli.

2:0 - Voler iz polaganja, Mornar postiže prve poene.

Po jedan neuspješan napad na obje strane.

Počeo je meč.

Startne petorke - Budućnost: Suad Šehović, Subotić, Gordić, Klasen, Popović; Mornar: Ćalić, Džons, Bakić, Vujošević, Voler.

Pet minuta prije početka meča intonira se crnogorska himna.

Treći put od obnove nezavisnosti, Mornar i Budućnost u međusobnom meču odlučivaće o trofeju Kupa Crne Gore.

Duel se igra od 19 sati u barskoj dvorani Topolica.

Prethodna dva puta, 2010. i 2016. godine, uspješniji su bili "plavi", koji su pobijedili i u prvom ovosezonskom duelu u ABA ligi, odigranom u Morači - 85:68.

Barani su se revanširali u Topolici 22. januara (78:71), u susretu koji su obilježili Amerikanac Voler i čarke trenera Đorđija Pavićevića i Ilijasa Zurosa.

Do finala, dvije ekipe se nisu previše oznojile - Budućnost je u polufinalu savladala Lovćen 79:49, a Mornar Teodo 81:72.

Na prethodnih deset finalnih turnira crnogorskog Kupa, Budućnost je slavila 9 puta, a jedini poraz u završnicama doživjela je 2013. od Sutjeske.