Pavićević: Očekujem fer i sportsku borbu; Zuros: Možemo do trofeja

67 pregleda 4 komentar(a)
Antabija Voler, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 18.02.2017. 12:26h

Večeras u barskoj “Topolici”, od 19 sati, pada odluka o osvajaču prvog trofeja u sezoni u Crnoj Gori – u finalu Kupa Crne Gore sastaju se domaćin Mornar i branilac trofeja Budućnost Voli.

Mornar je u polufinalu bio bolji od Teoda 81:72 (28:21, 19:15, 19:14, 15:22) i izborio peto finale od obnavljanja nezavisnosti, i peto protiv Podgoričana, koji su osvojili 19 od mogućih 20 trofeja.

Mornar je od Budućnosti izgubio finale plej-ofa prošle i 2011. godine, a u meču za pehar u Kupu je izgubio lani i 2010. Čini se da će večeras imati šansu da prekine taj niz i konačno otme pehar najvećem rivalu, jer ga je nedavno savladao u ABA ligi, a ima i stranca u sjajnoj formi - Antabija Voler, koji je bio heroj te pobjede Mornara u regionalnom takmičenju, sinoć je protiv Tivćana igrao svega osam minuta i 23 sekundi i dao 17 poena!

Više nije ni morao da provede na terenu, jer je bilo jasno ko će pobijediti, pa ga je Đorđije Pavićević odmarao...

“Drago mi je da smo baš mi i Budućnost igrati u velikom finalu, jer nas čeka pravi spektakl. Teško je u ovom trenutku govoriti ko je u prednosti zbog pravila koja postoje, jer ćemo i mi i oni igrati bez nekoliko važnih igrača u rotaciji. Očekujem fer i sportsku borbu u finalu, pa neka pobijedi bolji", rekao je trener Mornara Đorđije Pavićević, koji je odlučio da u Kupu ne igraju Čedomir Vitkovac, Kameron Tejtum i Džermejn Anderson.

Budućnost Voli je rutinski u polufinalu porazila Lovćen 79:49 (14:13, 24:12, 23:16, 18:8), ali je protiv Mornara očekuje znatno teži posao...

“Ovo takmičenje je vrlo važno za naš klub, jer branimo pehar. U finalu nas svakako čeka znatno teži posao, tim prije što zbog nećemo pravila moći da računamo na Savovića i Vilijamsa, dva vrlo bitna košarkaša u našoj igri. Smatram, ipak, da smo kadri da stignemo do prvog trofeja u sezoni”, rekao je trener “plavih” Ilijas Zuros.