Fener srušio CSKA u reprizi prošlogodišnjeg finala

"Armejci" bez povrijeđenog Miloša Teodosića nisu uspjeli da se revanširaju za decembarski poraz u Moskvi, iako su na polovini utakmice imali četiri poena prednosti.
Judo, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 02.02.2017. 20:26h

Fenerbahče je srušio CSKA u Istanbulu (77:71) i drugi put ove sezone savladao tim od kojeg je izgubio u posljednjem finalu elitnog evropskog takmičenja.

Sjajna treća četvrtina ekipe Željka Obradovića (24:11) je, kako se ispostavilo, usmjerila tok meča i riješilla pitanje pobjednika.

Najbolji pojedinac u ekipi Fenera bio je Judo sa 15 poena. U poraženoj ekipi istakao se De Kolo sa 23 poena

U prvoj utakmici 21. kola, Olimpijakos je svoju 15. pobjedu u Evroligi ostvario u Kazanju protiv Uniksa.

Gosti su bili oslabljeni neigranjem svog najboljeg igrača Vasilisa Spanulisa, ali to nije spriječilo ekipu iz Pireja da zabilježi ubjedljivu pobjedu.

Tokom cijele utakmice Grci su prednost, u nekim trenucima i preko 20 poena razlike.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Erik Grin sa 25 poena, u domaćoj ekipi dominirao je Lengford, takođe sa 25 poena.

Ovo je Uniksu 14. poraz, pa su šanse ruskog tima za eventualni prolaz u TOP 8 sve manje.

Slično je i u slučaju Barselone, koja je nastavila sa lošim rezultatima - ovoga puta poražena je u Litvaniji od ekipe Žalgirisa.

Lekavicis i Ulanovas predvodili su "zelenu šumu" sa po 17 poena, koliko je dao i najbolji u redovima Katalonaca, Huan Karlos Navaro.

Bamberg je produbio krizu Makabija, slavio zahvaljujući sjajnoj trećoj četvrtini, dok je Emporio Armani preokretom za pamćenje savladao Darušafaku - četa Jasmina Repeše je sredinom treće četvrtine imala 25 poena minusa, a na kraju stigla do sedme pobjede.