San Antonio primirio Vestbruka, Lauri junak Reptorsa

Lider Oklahome nije dao nijedan poen u posljednjoj četvrtini
San Antonio - Oklahoma, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.02.2017. 08:31h

San Antonio je pobijedio Oklahomu (108:94), a pamtiće se da je najbolji igrač "gromova" Rasel Vestbruk bio žrtva čudesne odbrane Sparsa u posljednjoj četvrtini.

Vestbruk u tih 12 minuta nije postigao nijedan poen, pa je meč završio sa 27 koševa, 14 asistencija i šest skokova.

Nakon 14 pogodaka u trećoj, Vestbruk je u posljednjoj promašio sva četiri šuta...

"Svi smo prihvatili izazov", rekao je bek San Antonija Deni Grin, prvi "čuvar" Vestbruka u ovom meču.

Na drugoj strani je briljirao Kavaj Lenard - upisao je 36 poena (12 u posljednoj dionici) i podario Gregu Popoviču 1.126. pobjedu u karijeri.

Sparsi su 25. meč zaredom dali preko 100 poena, a Lenard je 77. put u nizu imao dabl-dabl učinak.

Toronto je pobijedio Nju Orleans (108:106), a junak Reptorsa bio je Kajl Lauri koji je 4,3 sekunde prije kraja produžetka pogodi za trijumf svoje ekipe...

Vašington - Njujork 117:101

Toronto - Nju Orleans 108:106 (nakon produžetka)

Hjuston - Sakramento 105:83

San Antonio - Oklahoma 108:94

Portland - Šarlot 115:98

LA Lejkers - Denver 120:116