Rubio trojkama srušio Orlando

Nikola Vučević postigao je 13 poena, uhvatio 11 lopti, a pet puta asistirao
Rubio, Foto: Startribune.com
Ažurirano: 31.01.2017. 07:46h

Riki Rubio je plej, asistent, ne i šuter - tom logikom vodila se odbrana Orlanda u duelu sa Minesotom, a Španac iskoristio prostor, koji je dobio i sa čak šest trojki iz devet pokušaja, vodio „vukove“ do trijumfa, nakon produžetka 111:105.

Trojkaškim rekordom karijere, Rubio je stigao do 22 poena, imao osam skokova i sedam asistencija, dok je Endrju Vigins ubacio 27, pa je Minesota prelomila izjednačen meč, za 19. pobjedu u sezoni, osmu u posljednjih 11 mečeva.

„Rubio možda ima problem u šutu, ali to ne znači da možemo da ga ostavimo samog i čekamo da li će da pogodi“, grmio je trener Orlanda Frank Vogel nakon meča.

Španski bek u sezoni ima, inače, 24 odsto uspješnosti u šutu za tri poena.

Nikola Vučević postigao je 13 poena, uhvatio 11 lopti, a pet puta asistirao.

Iznenađenje večeri priredio je Dalas, jedna od najslabijih ekipa Zapada, savladavši šampiona Klivlend 104:97.

Najbolji je bio Harison Barns, sa 24 poena i 11 skokova, a Vesli Metjus je postigao 21.

Lebron Džejms je ubacio 23 poena, po devet skokova i asistencija, ali su on i Kajri Irving u posljednjoj četvrtini zajedno postigli svega dva, ukupno imali 11 izgubljenih lopti i šutirali 2-14 za tri poena.

Klivlend će januar završiti sa negativnim skorom od osam pobjeda i devet poraza.

Još jednu veliku utakmicu odigrao je bek Bostona Ajzea Tomas, koji je Detroitu ubacio 41 poen, od čega 24 u posljednjoj četvrtini.

Dalas - Klivlend 104:97

Minesota - Orlando 111:105 (produžetak)

Boston - Detroit 113:109

Majami - Bruklin 104:96

Filadelfija - Sakramento 122:119

Feniks - Memfis 96:115