Budućnost vodila od početka do kraja, a u finišu slomila otpor Partizana

Markus Vilijams, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 28.01.2017. 20:37h

Košarkaši Budućnost Volija ostvarili su važnu pobjedu nad Partizanom u 20. kolu ABA lige 74:68 i praktično ovjerili plasman u plej-of.

"Plavi" su vodili svih 40 minuta, počeli meč serijom 11:0, a gosti nekoliko puta priprijetili smanjivali na tri razlike, ali nijednom nisu ugrozili trijumf podgoričkog sastava.

U meču punom grešaka na obje strane i velikog broja slobodnih bacanja, Budućnost je do trijumfa vodio Džej Ar Rejnolds sa 19 poena, a Oven Klasen imao je dabl-dabl statistiku - 16 poena i 10 skokova.

Nemanja Vranješ je za manje od četiri minuta ubacio osam poena.

Kod Partizana najbolji je bio Uroš Luković sa 14 poena i 10 skokova, Novica Veličković ubacio je 15, uz osam uhvaćenih lopti.

Partizan je, uprkos porazu, ostao na drugom mjestu, sa pobjedom više od Budućnosti.

Budućnost Voli - Partizan 74:68 (23:17, 17:14, 18:20, 16:17)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 4.600. Sudije: Boltauzer (Slovenija), Herceg (Hrvatska), Špendl (Slovenija).

Budućnost Voli: Rejnolds 19 (7-7), VILIJAMS 4 (2-1), SU. ŠEHOVIĆ 7, Subotić, Se. Šehović 4 (2-1), Gordić 6 (4-3), Ilić 3 (2-1), SAVOVIĆ 5 (4-1), KLASEN 16 (12-8), Nikolić, POPOVIĆ 2 (2-2), Vranješ 8 (2-2).

Partizan: Robinson 8 (2-1), Ratkovica 6 (2-2), VRABAC, Majstorović 2, Koprivica 6, Andrić 14, HEČER 2, Pot 1 (2-1), KARAHODŽIĆ, GORDON, LUKOVIĆ 14 (7-2).

Četvrta četvrtina

U finišu meča, Budućnost je sačuvala šest poena prednosti.

Dobar napad Budućnosti, konačno - asistencija Gordića, zakucavanje Klasena. Budućnost je postigla koš poslije četiri minuta.

Ponovo serija 6:0 gostiju, slijedi dramatilčan finiš.

Nakon serije grešaka i promašaja na obje strane, Budućnost u posljednja dva minuta ulazi sa šest poena prednosti.

Rejnolds igra najbolju utakmicu u cijeloj sezoni - 19 poena, dok je plej Partizana Hečer izuzetno loš - 70:60.

Anrdić za tri, ne da Partizan da se domaćin odlijepi.

Dobar početak Budućnosti. Trojka Šehovića, poeni Rejnoldsa sa bacanja, pa Ilića - plus devet 66:57.

Treća četvrtina

Prvi poeni i Hečera, pleja Partizana 52:45.

Stiže i trojka Vilijamsa - 52:41.

Prvi poeni Vilijamsa - jedan od dva sa linije bacanja.

Četiri vezana poena Savovića - prvo nakon dodavanja Rejnoldsa, zatim Vilijamsa, koji ima devet asistencija i nijedan poen.

Klasen skače pod oba koša, 12 poena za njega - 44.37.

Nakon greške Vilijamsa, Luković zakucavanjem zavšava asistenciju Hečera 41:35.

Klasen sa penala vraća Budućnost na plus 10, odmah je u narednom napadu smanjio Ratkovica.

Druga četvrtina

Rejnlods je za Budućnost ubacio 12 poena, Vranješ osam. Markus Viilijams je bez poena, uz sedam asistencija.

Veličković je postigao 13 za Partizan, uz pet skokova.

Budućnost je poluvrijeme završila sa devet poena prednosti, iako je imala svega 33 odsto šuta iz igre.

Partizan je, međutim, imao deset izgubljenih lopti i šest promašaja sa linije bacanja. Najbolji igrač "crno-bijelih" Hečer je bez poena.

Na drugoj strani, Veličković je lider Partizana - ima već 13 poena.

Vranješ je za tri i po minuta na parketu postigao osam poena.

Još jedna trojka Vranješa i Budućnost je opet dvocifrena. Za kratko, jer je nakon promašenog zicera Ilića, Veličković završio kontru - 37:29.

Nemanja Vranješ iz teške pozicije na isteku napada pogađa trojku za 31:26.

Budućnost je, međutim, za šest minuta postigla svega pet poena!

Sa tri slobodna bacanja, Partizan došao na minus četiri. Loše gosti izvode penale, svega 50 odsto (10-5).

Budućnost je izašla iz bonusa već nakon četiri minuta.

Period loše igre na obje strane, mnogo faulova, bez dobre organizacije napada. Dugo nema poena...

Vraća trojku raspoloženi Rejnolds, već 12 poena za američkog beka.

Robinson trojkom smanjio na 25:21.

Poslije minut igre u drugom periodu Budućnost vodi 25:18. Dva poena Gordića sa penala, jedan Robinsona na drugoj strani.

Prva četvrtina

Budućnost je u prvoj četvrtini izvela 10 slobodnih bacanja i pogodila devet.

Nakon prvih 10 minuta, Budućnost vodi 23:17 - Rejnolds je solo prodorom s kraja na kraj terena uz zvuk sirene postigao deveti poen na meču.

Partizan se vraća, nakon furioznog starta Budućnosti - trojkom Veličkovića smanjio je na svega pet razlike 21:16.

Partizan je malo uhvatio ritam u napadu, ali je Rejnolds drugom trojkom kaznio uspavanost u odbrani - 19:10.

Trojka Šehovića, već sedam poena ima kapiten.

Prvi poeni za Partizan, poslije više od četiri minuta - 11:2.

Već četiri izgubljene lopte ima Partizan.

Popović siguran oba puta - 9:0 vodi Budućnost.

Partizan bez koša tri minuta, Vilijams raspoložen u napadu, još jedna briljantna asistencija za Šehovića, pa namjerna lična Hečera.

Dobro je Budućnost počela meč - alej-up Vilijamsa za Klasena, pa ukradena lopta Suada Šehovića - 5:0.

Košakaši Budućnost Volija i Partizana u "Morači" igraju derbi 20. kola ABA lige.

Riječ je o duelu dvije ekipe koje su u zoni plej-ofa, i koje se bore da tu ostanu do kraja regularnog dijela sezone, ali i da izbjegnu neprikosnovenu Crvenu zvezdu u polufinalu.

Partizan ima 15 pobjeda, dvije više od Budućnosti i Cedevite, koje, s druge strane, imaju dvije pobjede više od petoplasirane Cibone.

Gosti će igrati bez standardne četvorke Stefana Birčevića.

Podgorički tim prvi duel u Beogradu dobio je 64:61.

Prošle sezone obje ekipe ostvarile su pobjede pred svojim navijačima.

Partizan je u Beogradu slavio 96:77, dok se Budućnost revanširala pred svojim navijačima 78:65.