Crvena zvezda slavila u Vitoriji i ostvarila šestu vezanu pobjedu u Evroligi
Zvezda, Foto: MN Press
Ažurirano: 24.01.2017. 22:22h

Crvena zvezda igra trenutno najbolju košarku u Evroligi.

To je uoči meča u Vitoriji rekao je Sito Alonso, trener Baskonije, ali nije ni slutio koliko je bio u pravu.

Tim Dejana Radonjića odigrao je još jednu blistavu partiju, ostvario šestu vezanu pobjedu u elitnom takmičenju i duboko zakoračio u zonu plej-ofa.

Zvezda je slavila u Vitoriji 87:69,

Od početka su "crveno-bijeli" dominirali, na poluvremenu imali 23 poena prednosti (50:27), bili tipično agresivni i organizovani u odbrani, a napadački raznovrsni, predvođeni Markom Simonovićem, koji je u prvom dijelu ubacio 14 poena.

Zvezda je izdržala početnu agresivnost domaćina na početku trećeg perioda, lagano sačuvala veliku razliku, a u posljednji period ušla sa plus 21.

Baskonija se, međutim, nije predala, serijom 9:0 u prva tri i po minuta dobila nadu da može da napravi veliki preokret.

Brzo je Zvezda ugasila snove i mirno, rutinski privela još jednu utakmicu kraju.

Simonović je na kraju postigao 23 poena, a briljantnu utakmicu odigrao je Stefan Jović sa 18 poena i 12 asistencija.

To je 11. pobjeda Radonjićevog tima, isto koliko ih imaju Baskonija, ekipa sa pet ex-NBA igrača, i Panatinaikos, a samo jednu više ostvario je Fenerbahče.

U 20. kolu, već u četvrtak, Crvena zvezda dočekuje Panatinaikos.

Košarkaši Žalgirisa iznenadili su aktuelnog šampiona CSKA..

Prvi put od osnivanja Evrolige, najveći litvanski savladao je najmoćniji ruski klub, i to iz 18. pokušaja - 79:74.

Meč je prelomljen u posljednjih minut i 13 sekundi, serijom domaćina 6:0.

To je peti poraz CSKA, koji je igrao bez Miloša Teodosića, a sedmi trijumf Žalgirisa.

Najefikasniji je bio Kevin Pangos sa 21 poenom, kod gostiju Džejms Ogasin sa 15.

Još jedan poraz, 11. u sezoni, a čak sedmi zaredom u gostima doživjela je Barselona.

Panatinaikos je u Atini slavio 71:65 i upisao 11. trijumf, učvstivši se u zoni plej-ofa.

Galatasaraj je ponizio Makabi u Istanbulu - slavio čak sa 39 poena razlike (102:63).

Fenerbahče je u gostima bio bolji od Uniksa 86:81.