Izabranici Đorđija Pavićevića su upisali 10. poraz, a imaju i tri pobjede.
84 pregleda 9 komentar(a)
Marko Mugoša, Foto: Basketballcl.com
Ažurirano: 17.01.2017. 18:56h

Košarkaši Mornara izgubili su i teoretske šanse da se domognu jedne od četiri najbolje petoplasirane pozicije koja vode u plej-of rundu FIBA Lige šampiona - Barani su večeras u Uteni poraženi od litvanskog Juventusa sa 82:74 (14:24, 26:12, 23:13, 19:25), u utakmici 13. kola grupe D.

Barani su veoma dobro odigrali prvu četvrtinu, u drugoj su vodili do 18. minuta (34:33), nakon čega je domaćin preuzeo vođstvo i više ga nije ispuštao do kraja meča.

Kada su Litvanci u 31. minutu poveli 70:49, činilo se da gostima prijeti brodolom.

Međutim, crnogorski predstavnik se nije predavao, polaganjem Balše Radunovića je na tri i po minuta stigao na samo pola koša zaostatka (72:71), ali nije imao snage za preokret.

Uz to, na dva i po minuta prije kraja se povrijedio Lemon Džon, pa su Barani imali veći ceh od samog poraza...

Litvanski predstavnik dobio je i prvi međusobni duel u Baru (75:73), a večeras je upisao osmi trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja i osigurao prolaz u plej-of.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aron Best sa 15, dok je dok je Džamar Digs ubacio 13 poena.

U barskom timu najbolji je bio Marko Mugoša sa 24, dok je Antabija Voler postigao 20 poena.

Mornar će u posljednjem kolu, 25. januara, ugostiti Strazbur.

Juventus – Mornar 82:74 (14:24, 26:12, 23:13, 19:25)

Utena – Arena: “Utena”. Sudije. Anastopulos (Grčka), Maliževski (Poljska), Mihaelides (Švajcarska).

Juventus: Digs 13 (3-2), Parker 2, Bickauskis 6, Best 15 (4-2), Ketis, Cepukaitis 8, Salenga 10 (4-2), Vasilijus 11 (2-2), Galdikas 10, Sulskis 7.

Mornar: Hadžibegović, Ćalić, Džons 7 (4-3), B. Radunović 13, Mijović, Elis 2 (1-0), Vujošević, Pavić, Mugoša 24 (3-3), Tejtum, Voler 20 , Bakić 8.