Mornar u Železniku prekinuo seriju poraza, ali je zamalo prokockao pobjedu

Crnogorski šampion je slavio u Železniku protiv FMP-a 84:82, u utakmici 10. kola regionalnog takmičenja.
81 pregleda 2 komentar(a)
Đorđe Drenovac, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 08.12.2018. 21:53h

Iako je od gotovog umalo napravio veresiku, Mornar je prekinuo seriju od pet poraza u ABA ligi - crnogorski šampion je slavio u Železniku protiv FMP-a 84:82, u utakmici 10. kola regionalnog takmičenja.

Barani su upisali treću pobjedu, i nanijeli FMP-u šesti poraz.

Mornar je bolje otvorio meč, poveo je 8:0, ali je FMP serijom 11:0 preokrenuo na 11:8. Uslijedila je nova serija gostiju od 12:0 za vođstvo od 20:11, i izabranici Mihaila Pavićevića više nijesu ispuštali prednost do kraja meča.

Prednost Mornara u drugoj četvrtini je išla do 13 poena (34:21, 36:23), u trećoj je bilo i plus 16 za goste (45:29), ali je FMP na dva i po minuta prije kraja prišao na 73:68.

Kada je Nemanja Vranješ na minut i 41 sekundu do kraja pogodio trojku uz faul, onda i dodatno bacanje za vođstvo od 77:68 činilo se da je sve gotovo, pogotovo jer su gosti vodili 79:71 na 55 sekundi do kraja.

Međutim, FMP je uspio da završnicu učini itekako neizvjesnom, pošto je na 15,4 sekunde do kraja smanjio na samo pola koša (81:80). U napadu Mornara je fauliran Vranješ, koji je pogodio oba bacanja za 83:80, ali je Apić opet smanjio zaostatak na pola koša 10 sekudi do kraja.

Vranješ je ponovo fauliran, 6,4 sekunde do kraja, ali je pogodio samo drugo bacanje za 84:82, pa je domaćinu ukazala neočekivana šansa za produžetak ili pobjedu.

Srećom po Barane, Uskoković je pogriješio u napadu, htio je da proigra nekog od svojih igrača, ali je loptu presjekao Sane, pa je slavlje Mornara moglo da počne...

Najefikasniji kod Mornara bio je Vranješ sa 19 poena, pratili su ga Nikola Rebić (osam asistencija) sa 16, Đorđe Drenovac sa 15 i Strahinja Mićović sa 10.

U redovima Mornara najbolji je bio Dragan Apić sa 24 poena i 16 skokova, Marko Jeremić je dodao 18.

Mornar u sljedećem kolu, 15. decembra, dočekuje Cedevitu.

FMP - Mornar 82:84 (14:23, 15:18, 24:23, 29:20)

Železnik - Dvorana: „FMP arena“. Gledalaca: 300. Sudije: Pukl (Slovenija), Hordov (Hrvatska), Stefanović (Srbija).

FMP: Rebec 14 (8-6), Rit 7, Paunović, Uskoković 1 (2-1), Jeremić 18 (1-1), Momirov 5, Apić 24 (4-4), Pot 8 (2-0), Bursać 4, Šešlija, Marzet 1 (2-1), Đorđević.

Mornar: Mićović 10 (1-1), Mijović 7, Drenovac 15 (2-1), Pavić, Vujošević, Pavićević, Voler, Sane 8 (4-1), Vranješ 19 (5-4), Rebić 16 (5-3), Luković 9 (2-1).