Plejmejker Oklahome je 20. put u sezoni stigao do takvog učinka, a lider Hjustona 12.
Rasel Vestbruk, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.01.2017. 09:19h

„Preko bare” ništa novo - Rasel Vestbruk i Džejms Harden su ponovo stigli do tripl-dabla.

U 42. utakmici u sezoni sjajni plejmejker Oklahome je stigao do 20. takvog učinka, jer je u pobjedi na gostovanju Sakramentu (122:118) upisao 36 poena, 11 skokova i 10 asistencija.

Posebno je impresivan bio u drugom poluvremenu, kada je upisao 25 koševa, sedam uhvaćenih lopti i četiri dodavanja, a sa 13 pogodaka u posljednjoj četvrtini je odbio završni atak Kingsa.

„Rasel je bio fenomenalan u drugom poluvremenu. Bio je veoma uspješan i u postizanju koševa i u dodavanju”, rekao je Bili Donovan, trener Tandera.

Hjuston se poigravao u Bruklinu (137:112), a čuveni bradonja je imao 22 poena, po 11 skokova i asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti. To je Hardenu bio 12. tripl-dabl u sezoni za prekid serije od dva poraza Rokitsa.

Bruklin - Hjuston 112:137

Memfis - Čikago 104:108

Sakramento - Oklahoma 118:122

LA Lejkers - Detroit 97:102

Dalas - Minesota 98:87

Atlanta - Milvoki 111:98

Toronto - Njujork 116:101