Budućnost za 10 minuta slomila Igokeu

4 komentar(a)
Markus Vilijams, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 14.01.2017. 17:56h

Furioznom igrom u prvoj četvrtini, košarkaši Budućnost Volija slomili su otpor Igokee i upisali treću vezanu pobjedu u ABA ligi.

Budućnost je prvu četvrtinu dobila 26:12, a na kraju slavila 75:60.

Izabranici Ilijasa Zurosa počeli su utakmicu serijom 10:0, u šestom minutu bilo je 15:2...

Za razliku od većine prethodnih utakmica, igrači Budućnosti nisu imali "prazne minute", njihova prednost nijednom nije padala ispod 10 razlike.

I odbrana je, poslije dugo vremena, bila stabilna svih 40 minuta.

Markus Vilijams je odigrao odličnu utakmicu - 17 poena, šest asistencija.

Suad Šehović je ubacio 14, dok su Oven Klasen i Boris Savović postigli po 12.

U Igokei, Strahinja Mićović je bio najefikasniji sa 15.

U narednom kolu, 22. januara, u Baru se igra crnogorski derbi Mornar - Budućnost Voli.

Budućnost Voli - Igokea 75:60 (26:12, 19:17, 16:17, 14:14)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 989. Sudije: Hordov (Hrvatska), Nešković (Srbija), Špendl (Slovenija).

Budućnost Voli: Rejnolds 10, Vilijams 17 (1-0), Su. Šehović 14 (6-6), Subotić 6 (4-3), Se. Šehović, Gordić 2, Ilić, Savović 12, Klasen 12 (5-4), Nikolić 2 (2-2), Popović, Vranješ.

Igokea: Pašajlić 4, Mićović 15 (4-3), Talić, Šibalić 7 (3-1), Robinson 2, Pešaković 3 (2-1), Milošević 4, Radivojević 6, Mahkovic 8, Rikić 11 (4-3).