Hjuston u formi, GS ispustio plus 24

2 komentar(a)
Harden, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 07.01.2017. 08:41h

Hjuston je ekipa u formi – “rakete” su ostvarile sedmu uzastopnu pobjedu, a 18. na posljednih 20 mečeva, savladavši Orlando u gostima 100:93.

Džejms Harden nije bio šuterski raspoložen, postigao je svega 14 poena (0-8 za tri), ali su ga odmijenili Rajan Anderson sa 19 (sve u drugom poluvremenu) i Patrik Beverli sa 17 poena.

Nikola Vučević je imao noć za zaborav – devet poena (4-15 iz igre), uz 12 skokova.

Memfis je iznenadio Golden stejt u gostima i to na neobičan način.

“Ratnici” su imali 24 poena prednosti u trećoj četvrtini, a 18 nešto više od sedam minuta prije kraja meča.

Odjednom, sve se promijenilo, igrači Memfisa polako su stizali zaostatak, a Majk Konli je sedam sekundi prije kraja pogodio za produžetak.

U produžecima gosti su samo nastavili tamo gdje su stali u finišu, pogodili prvih pet šuteva i sačuvali prednost.

Konli i Zek Rendolf su ubacili po 27 poena, Mark Gasol četiri manje.

Stef Kari je brojao do 40, Kevin Durent postigao 27, uz 13 skokova.

Klivlend nije imao problema protiv Bruklina – 116:108.