Čudesna Zvezda osvojila Kaunas, CSKA u krizi

Bjelica, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 06.01.2017. 22:20h

Još jedna blistava partija košarkaša Crvene zvezde u Evroligi.

Tim koji vodi Dejan Radonjić ostvario je treću vezanu pobjedu u elitnom takmičenju - deklasirao je Žalgiris u Kaunasu 77:61.

Nakon 16 kola, Zvezda ima polovičan učinak i na granici je plej-ofa.

Bilo je to još jedno sjajno odbrambeno izdanje Radonjićeve ekipe, koja je rivala u prvom poluvremenu ograničila na svega 22 poena.

Poslije 20 minuta, gosti su imali 25 poena prednosti, bez problema sačuvali su ubjedljivu zalihu...

Ponovo je šuterski raspoložen bio Marko Simonović, koji je ubacio četiri trojke iz osam pokušaja, i sa 16 poena bio najefikasniji. Branko Lazić je postigao poen manje (4-3 trojke), Čarls Dženkins 13 (3-2 za tri poena).

Odličan je bio Milko Bjelica, koji je ubacio četiri poena, ali imao pet skokova i čak osam asistencija.

"Ovo nam je bila treća uzastopna pobjeda, a dobili smo u gostima. Igrali smo vrlo dobro prvo poluvrijeme, stekli smo veliku prednost i poslije toga smo kontrolisali utakmicu. Ovo je veliki uspjeh za nas", rekao je Radonjić poslije meča.

U narednom kolu, 12. januara, Crvena zvezda dočekuje Fenerbahče, koji je većeras savladao Olimpiju Milano 86:79.

Još jedan poraz, treći zaredom doživio je šampion Evrope - CSKA.

Tim iz Moskve izgubio je od Reala 95:85.

Olimpijakos je bio bolji od Panatinaikosa u vrelom atinskom derbiju 77;69.