Vučević i Gordon predvodili Orlando do pobjede u derbiju Floride

Nikola Vučević, Hasan Vajtsajd, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.12.2018. 07:45h

Nikola Vučević odigrao je još jednu u nizu odličnih partija u trijmfu Orlanda nad Majamijem od 105:90.

Naš centar je meč završio sa 19 poena i 10 skokova a tome je dodao i tri asistencije.

Na gostovanju Majamiju u derbiju Floride, odličan je bio i Aron Gordon koji je ubacio 20 poena i uhvatio 13 skokova.

Ključna četvrtina za "Magične" je bila treća u kojoj su ubacili 30 poena, a primili svega 12. Gordon je upravo dominirao u ovoj četvrtini ubacivši čak 16 poena.

"Odlični smo bili prije svega u defanizivi. A tu kad smo dobri, onda i napad ide tečnije. Pokazali smo i određen stepen agresivnosti, što je dodatno pomoglo u pobjedi", kazao je Gordon nakom utakmice.

Vučević je uspio da zaustavi jednog od talentovanijih centara lige Hasana Vajtsajda na samo 12 poena i 9 skokova.

Centar Majamija je napustio utakmicu 40-ak sekundi prije kraja, nije htio da daje intervju za novinare, a prema pisanju lokalnih novinara Vajtsajd je direktno sa utakmice pošao u salu za treninge kako bi vježbao slobodna bacanja.

Vajtsajd koji kroz karijeru važi za solidnog šutera slobodnih bacanja pogodio je samo 4 od 28 u posljednjih šest utakmica.

"Hasan je iznerviran, kao i svi mi trenutno", kazao je trener Hita Erik Spolstra.

Orlando ima po 12 pobjeda i poraza, i trenutno zauzima sedmu poziciju na Istoku.