12 komentar(a)
Mornar, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 27.12.2016. 20:57h

Kakva pobjeda Mornara u 15. kolu ABA lige.

Tek peta, ali spektakularna - barski košarkaš deklasirali su Cibonu, kandidata za plej-of - 92:57.

Postojala je nada da Mornar ima snage da iznenadi favorita, šansu su pojačane time što je Cibonu dan pred utakmicu napustio najbolji igrač Ante Žižić, ali ovakav trijumf niko nije mogao da očekuje.

"U pripremi utakmice rekli smo da će nam mnogo značiti vrijeme koje smo imali da se što bolje pripremimo za neugodnu ekipu Cibone. Osjetilo se odsustvo njihovog najboljeg igrača Žižića, ali to ne umanjuje naš ogroman trijumf. Ovo je pravi Mornar koji želim da vidim. Ostvarili smo vrlo važna pobjeda u borbi za opstanak, koja će biti jedino valorizovana ako u narednom kolu savladamo jednog od direktnih konkurenata Karpoš Sokoli", rekao je trener Mornara Đorđije Pavićević.

Izabranici Đorđija Pavićevića od početka su igrali kao u transu, Cibona se nekako držala do finiša poluvremena, ali nijednom nije ugrozila prednost rivala.

U nastavku je prednost konstantno rasla, da bi u 39. minutu iznosila i cijelih 37 razlike.

Sjajno su Barani šutirali za tri poena - 12 trojki iz 25 pokušaja, imali su visok procenat i za dva (21 od 36).

Odigrali su odlično i u odbrani, natjerali goste iz Zagreba da izgube 19 lopti...

Čak šestorica igrača Mornara imali su dvocifren učinak - Antabija Voler i Lamont Džons po 14, Radoje Vujošević, Vukota Pavić i Marko Mugoša po 13, a Kameron Tejtum 12.

Mornar u narednom kolu, 30. decembra, gostuje Karpošu, direktnom rivalu za opstanak, od koga ima pobjedu više.

Mornar - Cibona 92:57 (24:15, 16:14, 26:15, 26:13)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Jovčić, Stefanović, Šundić (Srbija).

Mornar: Džons 14 (2-1), B. Radunović 3, Vujošević 13 (4-2), Čalić, Mijović 5, Tejtum 12 (3-3), M. Radunović 1 (2-1), Elis 2 (2-2), Pavić 13 (3-3), Mugoša 13, Voler 14, Bakić 2 (2-2).

Cibona: Rejnolds 8 (6-3), Šakić 3 (4-3), Marineli, Marić 7, Ćorić, Bošnjak 3, Rozić 4 (2-2), Sulejmanović 14 (2-0), Slavica 7 (4-1), Joksimović 7 (2-1), Gospić 4.