Bamberg pao u "Topolici", Mornar i dalje ne gubi nadu u prolaz

5016 pregleda 1 komentar(a)
Džejkob Pulen, Foto: Championsleague.basketball
Ažurirano: 14.01.2020. 23:09h

Iako je zaostatak i dalje veliki, Mornar se još ne predaje u borbi za prolaz u narednu rundu FIBA Lige šampiona - Barani su u „Topolici“ savladali bivšeg evroligaša, njemački Bamberg 77:73, u utakmici 11. kola, i upisali četvrtu pobjedu u grupi C.

Tri kola prije kraja, izabranici Mihaila Pavićevića imaju pobjedu manje od petoplasiranog Bamberga (doživio je šesti poraz), a dvije manje u odnosu na mjesta koja vode dalje, koja zauzimaju Nižnji ili Peristeri, a koji se sjutra sastaju u Novgorodu.

Iako su bili blizu, Barani nijesu uspjeli da nadoknade poraz iz Njemačke (81:76).

Mornar je odlično otvorio meč, nakon nepuna dva minuta igre je poveo 9:0 (koš Nemanja Vranješa, dva zakucavanja Uroša Lukovića i trojka Derika Nidama, jedina za Barane u prvom poluvremenu iz devet pokušaja). Bamberg je prve poene iz igre postigao tek nakon četiri minuta (12:5).

Barani su do dvocifrene prednosti došli sredinom dionice, košem Vranješa za 17:5, da bi isti igrač sa linije bacanja domaćem timu donio najveću prednost u prvom polvremenu, ali i na meču - 20:7. Tada se probudio i Bamberg, serijom 8:0 je prišao na 22:18, 70-ak sekundi prije kraja i primorao Pavićevića da uzme tajm-aut. Džejkob Pulen je do kraja četvrtine košem i dodatnim bacanjem Mornaru donio sedam poena prednosti.

Bamberg je drugu dionicu otvorio serijom 7:0 i stigao do prvog izjednačenja na meču (25:25). Mornar do poluvremena vodio, najviše do pet poena (36:31), ali je Bamberg konstantno držao priključak, pa su domaći košarkaši, predvođeni Pulenom (12 poena) i Lukovićem (sedam poena, 3-3 za dva, četiri skoka, tri blokade) na odmoru imali prednost od od četiri poena (45:41), zahvaljujući boljem šutu za dva poena u odnosu na rivala (59,3 - 50 %).

Mornar je kontrolisao igru i rezultat i u trećem kvartalu, a do nove dvocifrene prednosti je stigao serijom od 6:0 za vođstvo od 61:49, tri i po minuta prije kraja četvrtine. Bamberg se do kraja dionice ponovo vratio u igru, jer je pred posljednjih 10 minuta zaostajao sedam poena (62:55).

Bamberg je posljednju četvrtinu otvorio sa dva uzastopna koša, prišao je na 62:59, imao je i čistu kontru za još manji minus, ali je Vukota Pavić „zalijepio“ rampu Obasohanu, što je bio uvod u bolju igru domaćina.

Antabija Voler je pogodio trojku za 65:59, a onda nakon toga i Nidam takođe za 68:59, da bi Voler trećom trojkom Barana u ovoj dionici donio novu dvocifrenu prednost Mornaru (71:61), četiri minuta i 45 sekundi prije kraja. Kada je Luković pogodio za 73:63, nepuna tri minuta prije kraja, izgledalo je da je sve gotovo.

Međutim, serijom 8:0, Bamberg je prišao na 73:71, 45 sekundi prije kraja, ali je 11 sekundi prije kraja sve dileme otklonio trojkom Nidam, za nedostižnih 76:71...

Mornar u sljedećem kolu, 21. januara, gostuje Peristeriju.

MORNAR - BAMBERG 77:73 (25:18, 20:23, 17:14, 15:18)

Bar - Dvorana: „Topolica“. Gledalaca: 1.200. Sudije: Roso (Francuska), Sahin (Italija), Demon (Francuska).

Mornar: Pulen 21 (8-6), Nidam 9, Heris 6, Šehović, Pavić 6 (5-2), Vujošević, Pavićević, Voler 6, Markota, Vranješ 8 (6-6), Bjelica 9 (2-1), Luković 12 (5-2).

Bamberg: Li, K. Tejlor 3, Meklin 7 (4-1), Plešer, Olinde 6 (8-4), Šerić, Heris 4, Obasohan 20 (1-1), Sengfelder 6, B. Tejlor 11 (4-4), Marei 6 (2-2), Atkins 10 (2-2).