Bar slavi istorijsku titulu, Mornar u velikom stilu prekinuo dominaciju Budućnosti

Košarkaši Mornara savladali su Budućnost Voli 75:63 u četvrtom meču finala plej ofa i riješili seriju 3-1
111 pregleda 0 komentar(a)
mornar, Foto: Kk mornar
Ažurirano: 31.05.2018. 21:11h

Mornar je prvak Crne Gore u košarci - istorijski trenutak dogodio se u Baru, u četvrtom meču finala plej-ofa.

Istorijski, jer je barski tim prekinuo dominaciju Budućnost Volija, koja je trajala 11 godina. Uradio je to u velikom stilu, ubjedljivom pobjedom 75:63, za konačnih 3-1 u seriji.

Uspjeh je još veći, zato što je Budućnost u finale ušla kao šampion ABA lige i učesnik Evrolige.

Mornar je u prvoj četvrtini stekao 11 poena prednosti, gosti pokušavali da ostanu u igri, u trećem periodu prilazili na četiri poena zaostatka, ali su bili daleko od preokreta.

U posljednjih deset minuta, energični i raspoloženi izabranici Mihaila Pavićevića, nošeni velikom podrškom navijača, potpuno su razbili rivala, njihova prednost je rasla do maksimalnih 20 razlike, uz nekoliko izuzetno efektnih napadačkih kreacija Nidama, Vranješa i Lukovića.

Gosti daleko od ritma iz ABA lige, možda umorni, možda istrošeni psihički, a previše nervozni i u igri i u reakcijama, nakon sudijskih odluka, od kojih su neke možda i bile diskutabilne i sumnjive, ali ne i presudne za konačan ishod.

Treća četvrtina

Osam poena prednosti za Mornar - 57:49. Budućnost je zahvaljujući raspoloženom Danilu Nikoliću prilazila na četiri poena zaostatka, ali je barski tim nalazio rješenje da zaustavi rivala.

Domaćin je u finišu trećeg perioda imali i plus 11, ali je Gibson pogodio trojku.

Mićović je u ovom periodu postigao sedam poena, ukupno 16. Danilo Nikolić ima 13 poena, osam u trećem periodu.

Druga četvrtina

Mornar na poluvremenu vodi 39:29. Mnogo bolje igra barski tim, sa više energije i samopouzdanja, bekovi, posebno Nidam, probijaju prvu liniju, igraju raznovrsnije u napadu, čvršće u odbrani...

Barane još samo 20 minuta dijeli do titule.

Deset poena postigao je Derek Nidam, jedan manje Stahinja Mićović. Devet je u Budućnosti ubcio Kajl Gibson.

Prva četvrtina

Mornar je odigrao sjajno prvu četvrtinu, u izuzetnom napadačkom ritmu i vodi 24:15.

Budućnost je bolje počela, da bi Barani serijom 11:0 stekli devet poena prednosti - 21:12. Još jedna sjajna partija za sada bekovske linije Mornara, ali i Strahinje Mićovića, koji ima devet poena.