Budućnost potonula u "Stožicama", drugo mjesto ugroženo

Olimpija Budućnost Voli, Foto: ABA LIGA
Ažurirano: 15.02.2015. 22:11h

Prije mjesec se činilo da je 2. mjesto osigurano, da košarkašima Budućnost Volija niko ne može da otme prednost domaćeg terena u polufinalu plej-ofa ABA lige, ali je to sada pod velikim znakom pitanja - Podgoričani su izgubili na gostovanju Olimpiji (77:66), pa sada imaju šest poraza, koliko i Cedevita koja večeras gostuje Crvenoj zvezdi, a svega jedan manje od Partizana.

Podgoričani su bolje počeli meč u skoro praznim „Stožicama”, odbranom su „udavili” protivnike, koji su za četiri i po minuta upisali samo dva poena. Ali, tada je proradilo možda i najjače oružje tima Aleša Pipana - dalekometna paljba. Dino Murić je smanjio na 6:5, a nedugo zatim su iza linije 6,75 metara pogodili Halil Kanačević i Gregor Hrovat, koji je ubacio i dodatno bacanje za plus osam (19:11).

Dvije trojke Suada Šehovića i polaganja Ivana Paunića i Vladimira Dašića činili su seriju 10:0, kojom je četa Igora Jovovića stigla do preokreta na početku 2. četvrtine. Tada su se „zmajevi” opet „razletjeli” po terenu i košem Blaža Mahkovica stigli do rekordnih plus devet u 15. minutu (34:25).

Na poluvremenu je bilo minus sedam (40:33), iako su najbolji strijelci Olimpije potpuno podbacili. Nažalost po „plave”, Marko Marinović je nakon velikog odmora pogodio trojku za prvo dvocifreno vođstvo i svoj četvrti poen, da bi se Alen Omić u 28. minutu konačno upisao za 56:45.

Centar koji je bio na meti Budućnosti je 55 sekundi prije kraja posljednjeg kvartala povisio i na rekordnih plus 13 (59:46), pa je bilo jasno da je povratak praktično nemoguć.

Šampion Crne Gore se nakratko probudio, sa pet pogodaka Bojana Subotića i dva Ivana Paunića prišao na 59:53, potom imao i minus pet (65:60), ali je to bilo sve. Posljednja šansa je otperjala dva i po minuta prije kraja, kada su arbitri dosudili tehničku Omaru Kuku zbog simuliranja, a više je ličilo na faul Klemena Prepeliča u napadu...

Olimpija - Budućnost Voli 77:66 (19:19, 21:14, 19:16, 18:16)

Ljubljana - Dvorana „Stožice”. Gledalaca: 500. Sudije: Belošević (Srbija), Obradović i Hordov (Hrvatska).

Olimpija: Rupnik 4, Marineli, HROVAT 9 (3-2), Brodnik, Vučetić, MURIĆ 15 (4-3), NIKOLOV 9 (6-4), Mahkovic 2, OMIĆ 7 (6-3), Prepelič 9 (4-3), MARINOVIČ 9 (2-1), Kanačević 13 (2-1).

Budućnost Voli: KUK 5, ŠEHOVIĆ 6, Dašić 4, PLANINIĆ 11 (5-5), Subotić 12 (4-3), Čarapić, VITKOVAC 6, Popović, Ivanović, REJNOLDS 16 (14-11), Paunić 6, Rikić.