Budućnost se izgubila u zadarskom paklu

12416 pregleda 36 komentar(a)
Džastin Kobs na večerašnjoj utakmici, Foto: Zvonko Kučelin
Ažurirano: 22.12.2019. 22:30h

U dvorani gdje su ove godine srušeni Cedevita Olimpija i Crvena zvezda, pala je i Budućnost Voli - šampion Crne Gore je poražen na gostovanju Zadru (82:75), koji je tek trećom pobjedom konačno pobjegao sa začelja.

Poraz boli, a još više način na koji su Podgoričani dozvolili sebi da ga dožive i tako izgube prednost u odnosu na Partizan i Ljubljančane, sa kojima sada dijele lidersku poziciju.

Tim Petra Mijovića je dominirao u 2. četvrtini, nakon zakucavanja Alekse Ilića u kontri poveo 43:29, ali tada je jednostavno prestao da igra.

Zadar je polako topio prednost, kada je prišao na malu razliku pokušavao da brzo izjednači ili preokrene, ali „plavi” ni tu nestrpljivost rivala nisu znali da kazne, jer su bili potpuno pogubljeni u napadu.

Trojka Danila Nikolića za 59:52 u 38. minutu je bila samo varka, jer su domaći sa osam uzastopnih poena na startu posljednje četvrtine stigli do prvog vođstva nakon 10. minuta.

Aleksa Ilić je flouterom i zakucavanjem vratio prednost, ali se tada raspucao Brajon Alen - prvi strijelac ABA lige je nakon užasnih 14-2 iz igre konačno prestao da šutira i prodorima praktično riješio pitanje pobjednika.

„Plavi” su mogli da se vrate u život, ali su Džastin Kobs i Nikola Ivanović vukli pogrešne poteze.

Budućnost sada više nema komotnu situaciju, kao prije 10-ak dana, kada je imala skor 9:1.

Jedina dobra stvar za Mijovićev tim je što će nakon tri vezana gostovanja imati dovoljno vremena da se pripremi za obračun sa Crvenom zvezdom u „Morači” pretposljednjeg dana 2019. godine.

Pobjeda bi najavila bolje dane, poraz bi uzdrmao temelje...

ZADAR - BUDUĆNOST VOLI 82:75 (21:23, 17:22, 20:14, 24:16)

Zadar - Dvorana „Krešimir Ćosić”. Gledalaca: 4.500. Sudije: Pukl (Slovenija), Jovčić (Srbija), Terlević (Hrvatska).

Zadar: Uljarević, ALEN 22 (10-8), IVANOV 14 (7-5), Siriščević 2 (2-2), Ahmed 17 (7-3), Paljokaj, Vuković 9 (1-1), MAVRA 7 (2-2), Fundić 2 (2-0), Planinić, KELER 2, GILBERT 7.

Budućnost Voli: KOBS 11 (7-7), Ivanović 6, Bamfort 5, Šehović, Starovlah, MARTIN 2 (2-0), Ilić 14, Z. Nikolić 2, KILPATRIK 12 (2-1), POPOVIĆ 8, Mejers 10 (2-2), D. NIKOLIĆ 5.