Budućnost u finalu: "Plavi" prespavali deset minuta, pa pokazali da su bolji od Mornara

Finale Budućnost Voli – Sutjeska igra se sjutra od 19 sati
3507 pregleda 0 komentar(a)
Sa utakmice Budućnost - Mornar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 15.02.2019. 22:00h

Košarkaši Budućnost Volija i Sutjeske igraće u finalu Kupa Crne Gore.

Budućnost je u derbiju savladala Mornar 92:82, nakon što je Sutjeska na startu polufinalne večeri bila bolja od Lovćena 82:78.

Barani su prvu četvrtinu dobili 15 razlike – 30:15, Budućnost promašila 12 šuteva za tri poena, ali je u drugom periodu brzo dostigla veliki zaostatak.

Na poluvremenu su gosti vodili 43:42, a nakon tri minuta treće četvrtine, “plavi” imali plus 13 – 57:44.

Mornar je serijom 11:0 prišao na 57:55.

To je bio posljednji trzaj tima Mihaila Pavićevića, branilac trofeja je odbio napad i priveo meč kraju.

Podgorički tim do pobjede i finala vodili su Petar Popović sa 21 i Noris Kol sa 20 poena.

U poraženom timu najbolji je bio Strahinja Mićović sa 16 poena.

Finale Budućnost Voli – Sutjeska igra se sjutra od 19 sati.

Sutjeska je jedini tim koji je prekinuo dominaciju podgoričkog kluba u Kupu – Nikšićani su osvojili trofej 2013. godine, pobjedom na finalnom turniru u Tivtu.