Budućnost u finišu do pobjede nad Cibonom: Bamfort, Kobs i Nikolić nosili "plave"

U polufinalu se sjutra sastaju i Partizan - Primorska od 17 sati
7489 pregleda 2 komentar(a)
Sa utakmice Cibona - Budućnost Voli, Foto: Cibona/Željko Baksaj
Ažurirano: 27.09.2019. 22:35h

Košarkaši Budućnost Volija plasirali su se u polufinale Superkupa ABA lige pobjedom nad domaćinom Cibonom 77:71.

Uzbudljiv meč u Draženovom domu riješen je u finišu, u kome je do izražaja došao kvalitet Skota Bamforta i Džastina Kobsa, te Zorana Nikolića, koji su pogodili važne i teške šuteve kada se lomio rezultat.

Budućnost je vodila na poluvremenu (36:32), iako je imala 11 izgubljenih lopti, da bi Cibona u trećoj četvrtini sjajnim šutem (igrači zagrebačkog kluba pogodili su devet od prvih 10 šuteva) stigla do preokreta, pa i do devet poena prednosti.

Trojkom i dodatnim bacanjem Kobsa "plavi" su poveli 61:59, pet minuta prije kraja, zatim stigli i do plus šest (69:63, 2,08 do kraja) i uspjeli da sačuvaju prednost.

Bamfort je postigao 25 poena, Kobs 23, Zoran Nikolić 13, uz 11 skokova.

U polufinalu, u subotu od 20 sati, čeka ih Cedevita Olimpija, koja je poslije produžetka pobijedila FMP - 101:92.

Od 17 časova igraju Partizan i Primorska.