Budućnost u finišu slomila otpor Sutjeske, sjajni Lovćen bolji od Mornara

3163 pregleda 0 komentar(a)
Sa utakmice Budućnost - Sutjeska, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 03.05.2019. 21:16h

Košarkaši Budućnost Volija ostvarili su petu pobjedu u Erste Super ligi, savladavši Sutjesku u "Morači" - 94:84.

Teže nego što rezultat pokazuje "plavi" su došli do trijumfa, a otpor gostiju iz Nikšića su slomili u posljednja tri minuta.

Sutjeska je kod rezultata 83:81 za domaćina imala napad da izjednači ili preokrene, ali je Spasojević promašio trojku.

Uslijedila je serija Budućnosti za nastavak pobjedničke serije.

Edvin Džekson je postigao 20 poena, uz šest asistencija, Filip Barović ubacio 19, Sead Šehović 16, a Džejms Bel 14.

U ekipi Sutjeske, koja je upisala treći poraz, najefikasniji su bili Nikola Pavlićević (trojke šutirao 0/10) i Draško Knežević sa po 19, Radosav Spasojević je meč završio sa 17.

Veliku pobjedu ostvarili su košarkaši Lovćena, koji su na Cetinju pobijedili Mornar 76:71.

Barani su prvu četvrtinu dobili 30:17, da bi izabranici Mija Kadije do kraja odigrali sjajan meč, u trećoj četvrtini preokrenuli i upisali drugi trijumf u Super ligi, iako su igrali bez reprezentativca Alekse Popovića.

Miloš Popović sa 20 poena i 10 skokova, te Mašan Vrbica sa 19 poena i 10 asistencija vodili su Lovćen, dok su u Mornaru najbolji bili Strahinja Mićović sa 19 i Nemanja Vranješ sa 17 poena.

Ulcinj je u Bijelom Polju savladao Jedinstvo 96:82, a 33 poena je postigao Amerikanac Brajs Džons.