Budućnost Voli savladala Igokeu i prekinula seriju poraza

U narednom, 15. kolu ABA lige, Budućnost Voli gostuje FMP-u
4620 pregleda 26 komentar(a)
Gordić, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 06.01.2019. 18:52h

Košarkaši Budućnost Volija savladali su večeras u "Morači" Igokeu 96:70 u 14. kolu ABA lige i prekinuli niz od osam uzastopnih poraza u svim takmičenjima.

Budućnost je tokom većeg dijela prvog poluvremena jurila prednost gostiju - predvođena Zubčićem i Anđušićem, Igokea je poslije prve četvrtine imala šest, a na poluvremenu tri poena prednosti.

U nastavku su "plavi" zaigrali bolju odbranu - Popović je pogodio trojku za vođstvo 49:48 i od tog momenta prednost tima Jasmina Repeše je konstantno rasla, pa pitanje pobjednika više nije bilo upitno.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Popović sa 14 poena. Suad Šehović je dodao 13, Goga Bitadze 12, a Noris Kol 11 poena. Kod Igokee Anđušić i Zubčić su ubacili po 17 poena.

U narednom, 15. kolu ABA lige, Budućnost Voli gostuje FMP-u.