Četvrti poraz Mornara: Barani prijetili preokretom, pa popustili u posljednja dva minuta

Barani su četvrti poraz u grupi doživjeli od Bamberga u gostima 81:76
3637 pregleda 0 komentar(a)
Džejkob Pulen, Foto: Championsleague.basketball
Ažurirano: 05.11.2019. 23:06h

Bilo je teško očekivati da će Mornar probiti led u FIBA Ligi šampiona protiv doskorašnjeg evroligaša - na krilima pobjede protiv Cedevita Olimpije u ABA ligi, izabranici Mihaila Pavićevića su odigrali do sada najbolji evropski meč, ali su, ipak, poraženi u gostima od Bamberga 81:76.

Barani su, tako, uknjižili i četvrti poraz u grupi C, dok Bamberg sada ima skor 2-2.

Za razliku od većine utakmica ove sezone, Mornar u Njemačkoj nije pao u drugom poluvremenu, bio je u igri do dva minuta prije kraja, popravio je znatno šut sa distance u drugih 20 minuta, ali je na kraju presudilo čak 18 skokova više domaćina, od čega 17 u napadu (Mornar pet)!

U prvoj četvrtini dvije ekipe su se smjenjivale u vođstvu, Bamberg je poveo 8:4, Mornar je preokrenuo na 12:8, vodio je i 15:10, a onda se Bamberg vratio vođstvo na 16:15, da bi četvrtina završila u egalu (18:18).

Bamberg je za nepuna tri minuta druge četvrtine napravio seriju od 13:0 (pogodio je tri trojke, dok je Mornar u istom period promašio sva tri šuta za tri poena) za vođstvo od 31:18.

Iako je domaćin tokom ove četvrtine kontrolisao rezultat, Mornar je u posljednjem minute, nakon dva uzastopna koša Pulena, uspio da priđe na minus pet (42:37), ali je Bamberg na odmor otišao sa sedam poena prednosti, zahvaljujući prije svega boljem šutu za tri poena (13-6, Mornar 15-4) i mnogo boljem skoku (22-12).

Sa dvije trojke na početku treće četvrtine, Nidam je najavio bolji šuterski učinak Barana u nastavku (pet trojki Mornara u ovoj dionici). Barani su serijom 7:0 preokrenuli i ponovo poveli 47:46, nakon nešto više od tri minuta igre. Uzvratio je Bamberg mini serijom 5:0 za vođstvo od 51:47, i prednost, koja je najviše iznosila šest poena (61:55) nije ispuštao do kraja dionice, ali je Pulen trojkom uz zvuk sirene smanjio zaostatak na tri poena (61:58) uoči posljednjih 10 minuta.

Bamberg je otvorio posljednju dionicu sa 6:0, poveo je 67:58, ali je Mornar polako počeo da topi prednost rivala, i na dva minuta i 16 sekundi prije kraja je prišao na samo tri poena zaostatka (74:71). Tada je Nidam prokockao dva uzastopna napada (izgubljena lopta i promašen flouter), što je na drugoj strani kaznio Heris sa pet uzastopnih poena za nedostižnih 79:71…

Mornar u petom kolu, 12. novembra, dočekuje grčki Peristeri.

Bamberg - Mornar 81:76 (18:18, 26:19, 17:21, 20:18)

Bamberg - “Brose arena”. Sudije: Vjato, Mestr (Francuska), Salins (Letonija).

Bamberg: Li 11, Vajdman, K. Tejlor 12, Staki, Meklin 15 (2-0), Olinde 2 (2-0), Heris 12 (5-2), Obasohan 4 (2-0), Karera 4, Sengfelder 4 B. Tejlor, Marei 17 (8-5).

Mornar: Pulen 19 (2-2), Nidam 19 (2-1), Šehović 7 (2-2), Rejli-Ros 2, Begić, Vujošević, Pavićević Voler, Markota 8, Vranješ 3, Bjelica 12 (4-3), Luković 6 (2-2).