Portland slavio u spektakularnom trileru od 68 minuta

Milvoki je vratio brejk i na gostovanju slavio protiv Bostona 123:116 za vođstvo 2:1 u seriji
1744 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Jokić u duelu sa košarkašima Portlanda, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.05.2019. 10:39h

Čak četiri produžetka i 68 minuta igre bilo je potrebno da se odluči pobjednik između Portlanda i Denvera - u trećoj utakmici polufinala plej-ofa zapadne konferencije slavili su domaći rezultatom 140:137 i poveli sa 2:1 u seriji.

Nikola Jokić ušao je u istoriju NBA lige kao četvrti igrač sa najviše provedenih minuta u jednoj utakmici plej-ofa - 65, a na vječnoj listi ispred njega se nalaze samo Red Roka, Pol Simor i Bob Kuzi.

Srpski as upisao je tripl dabl učinak (33 poena, 18 skokova i 14 asistencija), ali ipak nije uspio da spriječi poraz svoje ekipe, pošto je trojka Rodnija Huda u samoj završnici posljednjeg produžetka odlučila pobjednika. Jokić je na 5,6 sekundi prije kraja imao dva slobodna bacanja, ali je pogodio samo drugo, što je bilo nedovoljno.

On je u posljednjem napadu prvog produžetka preuzeo odgovornost i iz teške situacije promašio šut za pobjedu, da bi iz pobjedničkog sastava Lilard u drugom, odnosno Marej u trećem učinili isto.

Rodni Hud je u četvrtom produžetku odigrao ključnu ulogu sa sedam vezanih poena.

U ekipi Portlanda najbolji je bio MekKolum sa 41 poenom, dok je Lilard postigao 28.

U Nagetsima je poen više od Jokića ubacio Marej, uz sjajno šutersko veče cijelog tima, koji je ubacio 15 trojki uz procenat šuta od 45%.

Ovo je inače prvi plej of meč od 1953. godine u kome su odigrana četiri produžetka.

Naredni, četvrti duel, na programu je u ponedjeljak ujutru.

Milvoki je na gostovanju vratio brejk i slavio protiv Bostona 123:116 za vođstvo 2:1 u seriji.

Rezervisti Bostona su podbacili - ubacili su svega 16 poena naspram Milvokijevih 42, pa je poraz bio neminovan.

Adetokumbo je imao učinak od 32 poena (od čega 16 sa linije slobodnih bacanja) i 13 skokova, pratio ga je Džordž Hil sa 21 poenom, dok je Kris Midlton ubacio 20.

Kod domaćih se istakao Kajr Irving sa 29 poena, a Džejson Tatum dodao je 20.