Prazan hod Barana u finišu: Mornar u "Topolici" izgubio od Tenerifea

Španci slavili u Baru - 81:74
4139 pregleda 1 komentar(a)
Džejkob Pulen, Foto: FIBA
Ažurirano: 22.10.2019. 23:12h

Mornar je bez pobjede i nakon drugog kola FIBA Lige šampiona - nakon što su u prvom kolu u gostima izgubili od letonske Rige, izabranici Mihaila Pavićevića su upisali i prvi poraz u grupnoj fazi kod kuće, od Tenerifea (81:74).

Mornar, tako, još ne znaju za trijumf kod kuće u Evropi ove sezone, s obzirom na to da je i Benfika slavila u „Topolici“, u revanšu drugog kola kvalifikacija za ovo takmičenje, iako je pobjeda Portugalaca bila Pirova zbog ubjedljivog trijujmfa Barana u Lisabonu.

Tenerife je upisao i drugu pobjedu u grupi C, dok je crnogorski vicešampion vezao tri poraza, jer je proteklog vikenda prvi put poražen u ABA ligi, od Partizana, takođe u Baru...

Mornar je bolje otvorio meč, a serijom 5:0 je poveo 15:10, na nepuna četiri minuta prije kraja prve četvrtine. Međutim, gosti su uzvratili serijom 10:0 za vođstvo od 20:15, a prednost su sačuvali do kraja dionice, da bi u 12. minutu stigli i do plus 10 (30:20).

„Prazan hod“ Barana nije dugo potrajao pa je domaćin priključak uhvatio već do sredine druge dionice (31:29). Na preokret se čekalo do 28 sekundi prije kraja poluvremena, kada je Brendis Rejli-Ros pogodio za 41:39. Uz zvuk sirene na kraju poluvremena vođstvo domaćina je uvećao Milko Bjelica, koji je popravio šut Džejkoba Pulena nakon efektnog prodora (43:40).

Mornar je u dobrom ritmu ušao i u treću četvrtinu, pobjegao ponovo na pet poena razlike (47:42), ali su gosti brzo vratili egal (53:53), i najavili burnu završnicu. Barani su u finišu treće četvrtine u dva navrata imali četiri poena prednosti, ali se u posljednji period ušlo sa neriješenim rezultatom (60:60).

Mornar je posljednju četvrtinu otvorio trojkom Pulena, ali odmah nakon toga dobio odgovor u seriji 6-0 gostiju za novi preokret. Na dva minuta prije kraja španski sastav pobjegao je i na devet poena razlike (77:68), kada je meč i odlučen...

"Nismo pobijedili i moramo da napredujemo kao tim, samo to osjećam u ovom trenutku. Ako ne pobijedimo, nemam čime da budem zadovoljan, pa ni svojim učinkom", rekao je nakon utakmice bek Mornara Brendis Rejli-Ros, odgovarajući na pitanje i o svojoj partiju protiv španskog tima.

Mornar u trećem kolu, 29. oktobra, gostuje Njižnji Novgorodu.

Mornar - Tenerife 74:81 (20:24, 23:16, 17:20, 14:21)

Bar - Dvorana: „Topolica“. Gledalaca: 1.200. Sudije: Lancarini, Sahin (Italija), Jasevičijus (Litvanija).

Mornar: Pulen 18, Nidam 3, Mugoša, Rejli-Ros 12, Begić 9, Vujošević 1, Pavićević, Voler 8, Markota 6, Vranješ, Bjelica 13, Luković 4.

Tenerife: Lundberg 14, Justa 12, Uertas 9, Salin 4, Dies, Đelo, Šermandini 17, Lopes 2, Guera 4, Atkins 5, Kabrera, Suares 5.