Knežević presudio u finišu, Sutjeska dobila crnogorski derbi protiv Lovćena

Nikšićani su slavili 87:83 i upisali osmu pobjedu, šestu kod kuće, u drugom po značaju regionalnom takmičenju, kojom su zadržali mjesto u vrhu, koje vode u plej-of
3339 pregleda 3 komentar(a)
Draško Knežević, Foto: Sutjeska/Studio MM
Ažurirano: 25.12.2019. 21:33h

Iako je vodila u većem dijelu meča, najviše do 12 poena (54:42), Sutjeska je tek u posljednjem minutu osigurala pobjedu protiv Lovćen Bemaxa, u crnorskom okršaju u 13. kolu ABA2 lige.

Nikšićani su slavili 87:83 (17:19, 26:21, 23:18, 21:25) i upisali osmu pobjedu, šestu kod kuće, u drugom po značaju regionalnom takmičenju, kojom su zadržali mjesto u vrhu, koje vodi u plej-of.

Cetinjani su, sa druge strane, doživjeli osmi poraz, sedmi u gostima, gdje i dalje ne znaju za pobjedu.

Sutjeska je pobijedila u trećem od četiri međusobna duela sa Lovćenom ove sezone (prethodna dva je dobila u Erste ligi).

Kada je povela 77:69, na šest minuta i 13 sekundi prije kraja, činilo se da Sutjeska korača sigurnim koracima ka pobjedi.

Lovćen se, međutim, nije predavao, Cetinjani su serijom 8:0 izjednačili na 77:77, na tri minuta prije kraja, a imali su i napad za preokret pri vođstvu Sutjeske od 80:79, ali ga nijesu iskoristili.

Do 84:83 obje ekipe su upisale po četiri poena, Lovćen je loše branio posljednji organizovani napad omaćih, pa je priliku da odluči meč imao Draško Knežević koji je 13 sekundi prije kraja pogodio trojku za konačnih 87:83, jer je u sljedećem napadu Emir Hadžibegović nagazio aut liniju, pa je tako otpala i posljednja šansa Lovćena da se vrati u meč...

Cetinjani su, inače, bolje otvorili meč, nakon nesto više od dva minuta igre su poveli 9:0, vodili su i 17:9, ali je Sutjeska do kraja dionice zaostatak svela na samo dva poena (19:17).

Lovćen je posljednji put vodio početkom drugog kvartala (21:19), ali je domaćin serijom 9:0 preokrenuo na 28:21, nakon čega je do posljednjeg minuta uglavnom kontrolisao dešavanja na terenu. Gosti su, istina, konstantno uspijevali da se vraćaju iz većeg minusa, a u finišu meča su imali i šansu da odnesu bodove na Cetinje...

Najefikasniji u pobjedi domaćih bio je Nikola Pavlićević sa 22 poena, Ismet Sejfić (osam skokova) i Knežević (sedam asistencija) su dodali po 10 poena.

U redovima Lovćena najefikasniji je bio kapiten Milutin Đukanović sa 26 poena, Vukota Pavić je dodao 12, dok su po 10 imali Hadžibegović i Miloš Popović, a istakao se i Mašan Vrbica sa devet poena i 10 asistencija.

Sutjeska u sljedećem kolu, 2. januara, gostuje Slobodi iz Tuzle, dok je Lovćen domaćin Splitu.

SUTJESKA - LOVĆEN BEMAX 87:83 (17:19, 26:21, 23:18, 21:25)

Nikšić - Sportski centar Nikšić. Gledalaca: 900. Sudije: Nikolić, Mrdak (Srbija), Radinović (Crna Gora).

Sutjeska: Goranović, Pavlićević 22 (1-0), Gardašević, Vulević 9, Knežević 10, Ćalić 7 (2-1), Vujović 9 (2-2), Bojić, Sejfić 10 (3-2), Lalović 6 (3-3), Đoković 6, Čvorović 8 (1-0).

Lovćen Bemax: Latković, Pavić 12, Alen 7, Mićović, Hadžibegović 10 (2-2), Vrbica 9 (4-4), Kovačević 3, Lopičić, Popović 10 (4-3), Đukanović 26 (9-8), Rakočević 6, Božović.