Mornar lako porazio Zadar

Šestom pobjedom, tim Mihaila Pavićevića je napravio veliki korak ka opstanku u ABA ligi
1712 pregleda 1 komentar(a)
Strahinja Mićović polaže preko Luke Žorića
Ažurirano: 13.01.2019. 21:07h

U jednoj od najvažnijih utakmica u sezoni, košarkaši Mornara su dominirali i savladali Zadar ubjedljivije nego što bi se reklo po konačnom rezultatu (89:81).

Šestom pobjedom, tim Mihaila Pavićevića je napravio veliki korak ka opstanku u ABA ligi, jer sedam kola prije kraja ima dva trijumfa više od Krke, te po jednu od Olimpije, Igokee i večerašnjeg rivala.

Nakon prve četvrtine, u kojoj su Barani serijom 9:0 poveli 22:15, pa dozvolili rivalu da preokrene na 25:22, sve je bilo u znaku domaćih.

U 19. minutu su prvi put stigli do dvocifrene prednosti (47:37) i do kraja dopustili rivalu da samo jednom priđe na minus pet (51:46).

Najveća razlika je bila u 36. minutu, kada je Đorđe Drenovac povisio na plus 20 (86:66).

Tim iz Dalmacije je do kraja serijom 15:3 ublažio poraz.

Pavićevićevi puleni su izvanredno rasporedili poene - Nemanja Vranješ i Antabija Voler su ubacili po 16, Uroš Luković (11 skokova) i Strahinja Mićović po 13, a Landan Sane (osam uhvaćenih lopti, od čega četiri u napadu, četiri ukradene lopte i tri asistencije) i Nikola Rebić (osam dodavanja) po 12.

Lovre Bašić i Mario Litl su predvodili Zadrane sa po 17 koševa, a nekadašnji crnogorski reprezentativac Vladimir Dašić je upisao šest pogodaka i 14 skokova (šest ofanzivnih).