Mornar slavio u Novom Mestu i potvrdio uspon forme

Kao protiv Gaziantepa, izabranici Mihaila Pavićevića su protiv Krke došli, prvenstveno, dobrom igrom u odbrani, posebno u prvom poluvremenu, u kojem su primili svega 25 poena (10 u drugoj četvrtini)
2996 pregleda 0 komentar(a)
Milko Bjelica
Ažurirano: 07.12.2019. 22:29h

Košarkaši Mornara su u Novom Mestu potvrdili uspon forme koji su nagovijestili protiv Budućnosti (poraz nakon dva produžetka) u ABA ligi i turskog Gaziantepa (pobjeda) u FIBA Ligi šampiona.

Barani su slavili protiv Krke 76:67, i stigli do prve pobjede u gostima još od 5. oktobra, ukupno treće u sezoni, nakon prethodne protiv Cibone u regionalnom takmičenju, te Benfike, na startu sezone, u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Barani su, tako, stigli do pete pobjede u ABA ligi, Krka je upisala šesti poraz.

Kao protiv Gaziantepa, izabranici Mihaila Pavićevića su protiv Krke došli, prvenstveno, odličnom igrom u odbrani, posebno u prvom poluvremenu, u kojem su primili svega 25 poena (10 u drugoj četvrtini). Predvođeni Pulenom i Bjelicom (po 11 poena), Barani su u prvom poluvremenu imali i bolje procente šuta od rivala, te veći broj skokova (19-16).

Krka je samo jednom vodila, 4:2, a onda je Mornar serijom 9:0 preokrenuo na 11:4 i vođstvo više nije ispuštao do kraja meča. Gosti su u prvoj dionici vodili do devet razlike (22:13), dok su do ormora stigli do prednosti od 15 poena (40:25).

Crnogorski vicešampion, evidentno raspoložen za igru, u drugom dijelu igre je držao konce igre u svojim rukama, pa je razlika na startu posljednje četvrtine dostigla rekordnih 19 poena (64:45).

Serijom 12:0, za tri i po minuta, Krka je samo priprijetila kada je prišla na 66:59, nepuna četiri minuta prije kraja, ali Pulen prekinuo post svoje ekipe, nakon toga je i Bjelica pogodio dva bacanja za plus 11 (70:59), na dva minuta i 47 sekundi prije kraja, kada je meč i definitivno odlučen...

Mornar u sljedećem kolu, 14. decembra, dočekuje Megu.

KRKA - MORNAR 67:76 (15:22, 10:18, 20:22, 22:14)

Novo Mesto - Dvorana: "Leon Štukelj". Gledalaca: 800. Sudije: Pukl, Javor (Slovenija), Porobić (Bosna i Hercegovina).

Krka: Kouzi 12, Džons 4, Marineli 3 (3-3), Škedelj, Stipaničev, Đapa 5, Fifolt, Balažič 4, Jošilo 7 (2-0), Rakićević 8, Lapornik 11 (1-1), Ramljak 13 (2-0).

Mornar: Pulen 21 (3-2), Nidam 6, Šehović 10 (3-2), Mugoša, Rejli-Ros 4 (2-2), Begić 3 (2-1), Vujošević, Voler, Markota, Vranješ, Bjelica 20 (4-4), Luković 12 (4-2).