Mornar u produžetku nanio prvi poraz Budućnosti, pobjede Sutjeske i Lovćena

Barani su pobjedom u "Morači" stigli na korak od druge pozicije pred plej-of, dok je Budućnost ranije obezbijedila prvo mjesto
5361 pregleda 5 komentar(a)
Sa večerašnjeg duela Budućnost - Mornar, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 11.05.2019. 21:41h

Edvin Džekson je trojkom uz zvuk sirene odlučio duel u Baru (96:95). U rukama francuskog beka bila je i sudbina večerašnjeh meča u "Morači", ali je ovoga puta Džekson bio neprezican za dva poena, pa je crnogorski derbi otišao u produžetak (87:87), nakon kojeg je Mornar slavio protiv Budućnost Volija 98:95, i nanio prvi poraz lideru.

Barani, koji su igrali bez Nemanje Vranješa (izostao zbog rođendana, kako je rekao trener Mihailo Pavićević) su zasluženo slavili, jer su bili konstantniji tokom susreta, a nisu se predavali ni kada se činilo da je utakmica prelomljena, kada su Podgoričani, serijom 16:0, krajem treće i početkom posljednje četvrtine, stigli do najveće prednosti na meču od 13 poena (75:62)...

Desektovana povredama i bolestima igrača (od onih koji su počeli Superligu nedostajali su Nemanja Gordić, Petar Popović i Zoran Nikolić), Budućnost je upisala prvi poraz u Superligi, koji ne znači ništa jer je osigurala prvu startnu poziciju.

Prvu četvrtinu meča u Podgorici obilježila je šuterska paljba (po pet trojki na obje strane), ekipe su se smjenjivale u vođstvu, kao i u drugoj četvrtini, a Barani su na poluvremenu imali tri poena prednosti.

Podgoričani su najbolje odigrali treću dionicu, zapravo posljednjih dva i po minuta, koje su okončali vođstvom od 72:62. Kada je Danilo Nikolić u prvom napadu posljednje dionice pogodio trojku za 75:62, činilo se da je vicešampion prelomio meč, ali je onda na scenu stupio Marko Mijović, koji je uzvratio sa tri uzastopne trojke, pa je Mornar prišao na 75:73, i meč uveo u neizvjesnu završnicu.

Budućnost je imala prednost od 87:83 na 79 sekundi prije kraja, ali je Nikola Rebić sa dva uzastopna koša poravnao na 87:87, nakon čega Džekson nije uspio da donese pobjedu. Na 95:93 za Mornar, prvo je Džekson promašio za dva poena, a onda u istom napadu Džejms Bel za tri poena, da bi tačku na meč stavio Ivan Jelenić trojkom na 13,1 sekundu prije kraja...

Najbolji u pobjedi Mornara bio je Rebić sa 27 poena, pratio ga je Vukota Pavić sa 20 poena, Mijović je dodao 14, dok je Uroš Luković uz 11 poena imao čak 18 skokova (osam ofanzivnih). Jelenić je meč završio sa 10 poena, ali jedini sa negativnim indeksom (-8).

Kod Budućnosti je sa 23 poena i osam skokova najbolji Filip Barović, 18 poena je dodao Danilo Nikolić, poen manje imao je Sead Šehović.

Lovćen i Sutjeska su opravdali uloge favorita protiv Jedinstva i Ulcinja.

Sutjesku su do pobjede vodili Nikola Pavlićević sa 21 poenom, pratio ga je Miloš Vujović sa 19 i 10 skokova. U timu Jedinstva izdvojili su se Vladimir Tomašević sa 22 i Vasilij Vučinić sa 19 poena.

Najbolji u pobjedi Lovćena bio je Đorđe Lelić sa 18 poena, sa po 16 poena pratili su ga Aleksa i Miloš Popović. U ekipi Ulcinja izdvojio je Brajs Džons sa 34 poena.

Rezultati 9. kola

Budućnost Voli - Mornar 95:98 (23:25, 23:24, 26:13, 15:25, 8:11)

Jedinstvo - Sutjeska 84:99 (23:18, 15:36, 19:18, 27:27)

Lovćen - Ulcinj 108:88 (29:22, 24:17, 27:24, 28:25).

Tabela: Budućnost 8-1, Mornar 6-3, Sutjeska 6-3, Lovćen 6-3, Ulcinj 1-8, Jedinstvo 0-9.

Parovi 10. kola (13. maj): Mornar - Lovćen, Sutjeska - Budućnost - Voli, Ulcinj - Jedinstvo