Mornar ubjedljiv protiv Primorske, Barani ne odustaju od plej-ofa

Košarkaši Mornara na svom parketu savladali slovenačku Primorsku, u meču 15. kola ABA lige
3050 pregleda 0 komentar(a)
Uroš Luković pod košem Primorske, Foto: Mornar/Media Pro

Mornar je na svom parketu upisao pobjedu protiv Primorske sa 99:84, važnu u borbi za mjesto u plej-ofu.

Barani su se ovim trijumfom na tabeli izjednačili sa timom iz Kopra (sa po osam pobjeda i sedam poraza), koji zbog finansijskih problema i promjena u rosteru i na klupi polako gubi poziciju koju je imao u prvom dijelu lige.

Uz to, Mornar se revanširao Primorskoj za poraz u gostima u prvom dijelu lige (101:83), ali će Slovenci imati bolju međusobnu koš-razliku ako dva tima na kraju budu izjednačena na tabeli.

Bez povrijeđenog Lensa Herisa, bivšeg igrača Primorske, (povrijedio je skočni zglob protiv Nižnjeg u FIBA Ligi šampiona), Mornar je bio izuzetno raspoložen za šut u prvom poluvremenu, sa 56,3 odsto šuta iz igre (64,3 za dva poena), i devet pogođenih trojki.

Već nakon tri minuta igre Barani su imali dvocifrenu prednost (12:2), a razlika u korist domaćih je sredinom dionice dostigla i 14 razlike (19:5). Mornar je do nepuna tri minuta prije kraja ove četvrtine imao sigurnu prednost (28:15), ali je Primorska početkom drugog kvartala prišla na 30:25. To je, međutim, bilo najbolje što je Primorska uradila na ovom meču.

Serijom 9:0, Mornar je na šest i po minuta prije odmora vratio prednost od 14 poena (39:25), i do kraja meča se pitanje pobjednika više nije postavljalo. U prvih 20 minuta izdvojili su se Uroš Luković sa 13 poena (6-5 za dva), te Derik Nidam (tri trojke) i Antabija Voler sa po 11.

Iako sa slabijim procentima šuta, izabranici Mihaila Pavićevića su u drugom poluvremenu kontrolisali igru i rezultat. Barani su nakon četiri minuta igre u drugom poluvremenu stigli do plus 17 (61:44), a onda se opustili i dozvolili Primorskoj da parcijalom 11:1 priđu na samo šest poena zaostatka (63:57), na dva minuta i 18 sekundi prije kraja četvrtine. Ipak, Mornar se uozbiljio u finišu, pa je pred posljednji kvartal vratio dvocifrenu prednost (71:61).

Sve je, definitivno, odlučemo sredinom posljednjeg kvartala, kade je prvi Džejkob Pulen pogodio trojku, a onda je asistirao Lukoviću za "alej-up" za nedostižno vođstvo od 16 poena (83:67). Do kraja meča je prednost Barana išla i do 19 poena (99:80), ali domaćin nije do kraja uspio da sačuva željenu prednost...

Mornar u sljedećem kolu, 18. januara, gostuje Cedevita Olimpiji.

MORNAR - PRIMORSKA 99:84 (30:23, 23:19, 18:19, 28:23)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 750. Sudije: Juras (Srbija), Zamojski (Poljska), Savović (Crna Gora).

Mornar: Pulen 17 (1-1), Nidam 22 (2-2), Šehović 5 (9-2), Pavić 3, Begić, Vujošević 2 (2-2), Pavićević, Voler 14 (4-4), Markota 5, Vranješ 10 (2-2), Bjelica 5 (1-1), U. Luković 16 (5-4).

Primorska: Gibs 9 (4-3), Hrovat, Barič 12 (2-1), Kosi, Lazić 23 (2-2), Hodžić 3, Dimec 17 (1-1), Nemanič 3, M. Luković 12 (4-4), Vončina 5.