Neizvjesno u "Morači": Budućnost u posljednjem minutu slomila otpor Lovćena

3728 pregleda 0 komentar(a)
Najefikasniji: Edvin Džekson na meču sa Lovćenom, Foto: Savo PRELEVIC
Ažurirano: 15.05.2019. 21:18h

Košarkaši Budućnosti Volija poveli su 1-0 u polufinalnoj seriji plej-ofa Erste Super lige, ali su do pobjede nad Lovćenom u "Morači" došli mnogo teže nego što se očekivalo - tek u finišu, rezultatom 97:90.

Cetinjani su bili u igri tokom cijelog meča, na poluvremenu je bilo 42:41 za domaćina, krajem treće četvrtine 69:69.

Minut i deset sekundi prije kraja, Budućnost je povela 95:90 i riješila meč.

Edvin Džekson je zatrpao koš Cetinjana sa 38 poena (bez promašaja za dva - 10/10), Nemanja Gordić i Džejms Bel ubacili su po 12.

Miloš Popović je odigrao još jedan sjajan meč - 30 poena i devet skokova, Strahinja Jovanović je postigao 15.

Drugi meč je u petak na Cetinju.

Budućnost Voli - Lovćen 97:90 (18:18, 24:23, 30:28, 25:21)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 656. Sudije: Miloš Koljenšić, Radomir Vojinović, Radoš Savović.

Budućnost Voli: Džekson 38, Su Šehović 4, Barović 11, Se Šehović 7, Starovlah, Gordić 12, Z. Nikolić 6, Pajović, Drobnjak 2, Bel 12, D. Nikolić 5, Žugić.

Lovćen: A. Popović 14, Bogdanović, Parača, Lopičić, Lelić 14, Božović, M. Popović 30, Đukanović 8, S. Jovanović 15, Todorović 8.