Poraz Sutjeske u Čačku

1921 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Pavlićević na meču u Čačku
Ažurirano: 07.11.2019. 21:12h

Košarkaši Sutjeske doživjeli su drugi poraz u ABA2 ligi, ponovo u gostima - Nikšićani su večeras, u derbiju 6. kola, poraženi u Čačku od Borca 81:69 (21:21, 26:15, 20:22, 14:11).

Borac je upisao petu pobjedu u regionalnom takmičenju, a drugu u trećem međusobnom odmjeravanju snaga sa Sutjeskom.

Izabranici Zorana Glomazića su vodili u većem dijelu prve četvrtine (najviše sa 15:7), do 21:14, ali je domaćin serijom 7:0 do kraja dionice izjednačio.

Borac je novom serijom 9:0, do sredine druge četvrtine, poveo 33:23, i više nije ispuštao vođstvo, koje je u ovoj dionici iznosilo 14 poena (44:30), dok je u finišu treće domaćin vodio 67:52.

Serijom 10:0, u finišu treće i početkom posljednje četvrtine, Sutjeske je ozbiljno priprijetila Borcu na 67:62, ali je Borac odbio napad serijom 8:0 za nedostižnih 77:64 sredinom posljednje dionice...

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Nikola Pavlićević sa 24 poena (šest trojki), a dvocifren poenterski učinak imao je još samo Boris Lalović (10).

U domaćem timu Radovan Đoković je upisao 16 poena, Nemanja Todorović 14, a Brus Džons 12.

Sutjeska u sedmom kolu, 13. novembra, dočekuje slovenačku Rogašku.