Barani ubjdljivo poraženi na Kanarskim ostrvima, u meču 9. kola FIBA Lige šampiona
2342 pregleda 1 komentar(a)
Mirza Begić na večerašnjem meču protiv Tenerifea, Foto: Championsleague.basketball
Ažurirano: 17.12.2019. 22:55h

Nije ni bilo realno da Mornar slavi na terenu najjače ekipe u FIBA Ligi šampiona, prognoze su se obistinile, ali Barani nijesu uspjeli ni da „zagolicaju“ ekipu Tenerifea u meču 9. kola grupe C.

Domaćin je slavio sa ubjedljivih 91:61 i stigao do osme pobjede u grupi, dok su izabranici Mihaila Pavićevića doživjeli sedmi poraz u grupi, i prekinuli seriju od četiri uzastopne pobjede i dobrih mečeva na dva fronta.

Mornar se, tako, još više udaljio od mjesta u grupi koja vodi dalje (prva četiri), samo je matematički u igri za prolaz, ali je za crnogorskog vicešampiona mnogo bitniji nedjeljni meč u Baru protiv Cibone u ABA ligi...

Domaćin je furiozno otvorio meč, nakon minuta i 42 sekunde je poveo 10:0, i primorao Pavićevića da zatraži tajm-aut. Mirza Begić, koji je sa klupe ušao u igru u prvom minutu, jer je Uroš Luković za 27 sekundi već zaradio dvije lične greške, sa dva uzastopna koša prekinuo post gostiju, ali se u nastavku četvrtine ništa bitnije nije promijenilo na terenu.

Španski tim iz svih pozicija rešetao koš Barana, koji su, maltene, igrali bez odbrane. Prednost je rasla iz minuta u minut, do najveće od 17 poena, koliko je bilo na kraju ove dionice, u kojoj je crnogorski vicešampion primio čak 33 poena.

Mornar je drugi kvartal otvorio mini serijom od 6:0, ali je to bila samo kratka uspješna epizoda gostiju, jer je domaćin odgovorio serijom 9:0 za vođstvo 20 razlike (42:22), a onda je do poluvremena u dva navrata imao i 27 poena prednosti, posljednji put na 54:27.

Mornar je do odmora jedva stigao do 30 poena, uz samo dvije ubačene trojke (domaćin je sa distance šutirao 12-6), dok je ekipa Tenerifea imala odličan šut i za dva poena (19-13, Mornar 21-10), a Španci su bili nepogriješivi sa linije bacanja (10-10). Predvođen Šermandinijem sa 19 poena i Uertasom sa 10, domaćin je u prvih 20 minuta bio dominantan i u skoku (20-10), u barskom timu nije bilo igrača sa dvocifenim ponterskim učinkom.

Pobjednik je bio odlučen već u prvom poluvremenu, pa je tim sa Kanarskih ostrva je u nastavku kontrolisao igru i rezultat. Iako je razlika dostizala i 29 poena (69:40), Mornar je, čak, uspio da dobije treći kvartal sa 20:18, ali se to nije ponovilo u posljednjoj dionici. Španci su dominaciju u ovom meču samo potvrdili u posljednjih 10 minuta, u kojima je njihova prednost dostizala i čak 33 razlike (89:56, 91:58)...

U narednom kolu, 7. januara, Mornar dočekuje ruski Nižnji Novgorod.

Tenerife - Mornar 91:61 (33:16, 21:14, 18:29, 19:11)

San Kristobal de la Laguna - „Santijago Martin arena“. Sudije: Cici (Albanija), Šarapa (Bjelorusija), Atard (Italija).

Tenerife: Lundberg 4, Justa 13 (4-4), Uertas 12 (4-4), Salin 12, Dies 3, Gielo 10 (2-2), Šermandini 22 (4-4), Lopes 7, Bogris, Guera 3 (4-3), Suares 3, Konate 2.

Mornar: Pulen 7 (3-1), Nidam 11 (7-6), Šehović 4, Rejli-Ros 2, Begić, Vujošević, Pavićević, Voler 8, Markota 7, Vranješ, Bjelica 8 (2-1), Luković 6 (3-2).