Trojkama u finišu Mornar slomio otpor žilave Krke

1252 pregleda 1 komentar(a)
Nemanja Vranješ
Ažurirano: 29.12.2018. 22:52h

Nešto slično kao protiv Olimpije, košarkaši Mornara su teško, ali zasluženo na kraju došli do pobjede protiv Krke (86:77), važne u borbi za opstanak u ABA ligi, pa mirnije mogu da dočekaju novogodišnje praznike.

Barani su na poluvremenu imali 11 poena prednosti (46:35), ali je Krka na pet minuta i 20 sekundi prije kraja meča povela 73:63, i činilo se da tim iz Novog Mesta može do pobjede u "Topolici".

Ipak, izabranici Mihaila Pavićevića su se probudili u finišu, proradila je dalekometna paljba, te je domaćin trojkama Nemanje Vranješa (dvije), Antabije Volera i Nikole Rebića (po jedna) preokrenuo na 82:77, na 81 sekundi prije kraja meča, kada je ovaj duel i odlučen.

Mornar je do kraja stigao i do pobjede od devet razlike, kojom je anulirao poraz u Novom Mestu sa 80:76, što može biti bitno u finišu borbe za opstanak...

Vranješ je bio najefikasniji na meču sa 23 poena (trojke 8-4), a upisao je i devet skokova, Rebić je dodao 19 poena, Voler 15, a Đorđe Drenovac 11 (bez pormašaja, 4-4 za dva, 1-1 za tri).

Jure Balažič je sa 15 poena bio najefikasniji u gostujućem timu.

Mornar u sljedećem kolu, 5. januara, gostuje Partizanu.

Mornar - Krka 86:77 (21:20, 25:15, 12:28, 28:14)

Bar - Dvorana: „Topolica“. Gledalaca: 2.490. Sudije: Vojinović (Srbija), Majkić (Slovenija), Babić (BiH).

Mornar: Grant 2, Mićović 3 (2-1), Mijović, Drenovac 11, Pavić 2 (2-2), Vujošević, Pavićević, Voler 15 (1-1), Sane 3, Vranješ 23 (7-3), Rebić 19 (12-11), Luković 8 (6-2).

Krka: Jančar Jarc 2, Marineli, Škedelj 9 (7-7), Osolnik 2, Bratož 11 (2-2), Stipaničev, Cinac 6, Đapa 12 (3-3), Fifolt, Balažić 15 (2-2), Lalić 9 (5-3), Lapornik 11 (2-0).