Šampion nemilosrdan, Budućnost - Mornar 102:71

1740 pregleda 12 komentar(a)
Kosarkasi Buducnosti i Mornara
Ažurirano: 04.02.2019. 18:25h

Košarkaši Budućnost Volija ubjedljivo su slavili nad Mornarom u okviru 18. kola Aba lige rezultatom 102:71 (22:15, 26:17, 28:15, 26:24).

Ovim trijumfom aktuelni šampion Aba lige izjednačio se sa drugoplasiranom Cedevitom na tabeli, ali zbog slabijeg međusobnog skora, ostaje na trećem mjestu.

"Plavi" su od početka nametnuli svoj ritam, konstantno bili u prednosti koja je sredinom druge četvrtine dostigla i dvocifrenu brojku, da bi na poluvremenu ona iznosila +16.

U drugom poluvremenu prednost je rasla, dostigla maksimalnu od 36 poena četiri minuta prije kraja, da bi se završilo rezultatom 102:71.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Edvin Džekson sa 18, Noris Kol sa 16, a pratili su ih Koti Klark i Goga Bitadze sa po 14 postignutih poena. Dvocifreni su bili Nikolić, Bel i Gordić sa po 11 datih.

U ekipi Mornara istakao se Antabia Voler sa 19, koliko je postigao i Nikola Rebić, a Đorđe Drenovac 10.

U sljedećem kolu Budućnost gostuje Partizanu, a Mornar dočekuje Crvenu Zvezdu.

Četvrta četvrtina

Koti Klark za 100. poen Budućnosti, a zatim i Sead Šehović prvim poenima za konačnih 102:71

Minut do kraja meča - 98:71.

Džejms Bel postiže 11. poen, sa druge strane šest vezanih poena gostiju. 93:64

Rebić prekida seriju Podgoričana od 11:0 i pogađa uz faul. Iskoristio je dodatno slobodno bacanje. 91:58

Treća trojka Bela, a potom i druga Kotija Klarka. 91:55

Voler postiže trojku, ali Bel i Nikolić donose 30 poena prednosti - 85:55.

Rebić, Luković i Drenovac za Mornar, Barović i Gordić za Budućnost 80:52

Treća četvrtina

Serija 8:3 domaćina za konačan rezultat treće četvrtine 76:47

Opet Džekson - treća trojka. 68:44

Bitadze 2/2 sa slobodnih bacanja, Edvin Džekson postiže trojku iz ćoška za maksimalnih +21.

Džekson pogađa oba slobodna bacanja, Bitadze zakucavanjem vraća prednost od 16 poena.

Mugoša i Rebić sa dvije trojke smanjuju na -10, zatim Kol postiže 16. poen. 56:44

Drugo poluvrijeme otvara Mornar sa dva koša zaredom, ali Kol svojom drugom trojkom na meču postavlja 51:36

Druga četvrtina

Sedam vezanih poena "plavih" za maksimalnu prednost - 48:32

Sane nakon poena Kola smanjuje na 41:32.

Volerovih pet vezanih poena i tri Kola - 39:29

Serija 7:2 za Budućnost, novi tajm aut. - 36:24

Koti Klark za tri i Džeksonova duga dvojka za +7 - 29:22

Uzvraća Koti Klark, ali i Nikola Rebić - 24:22

Drenovac siguran sa slobodnih bacanja nakon nesportskog faula Erla Klarka, a zatim Voler postiže trojku - 22:20

Prva četvrtina

Rebić i Drenovac za seriju Mornara 9:2, ali Noris Kol dvije sekunde prije kraja četvrtine postiže koš - 22:15.

Noris Kol za dva - 20:11, minut i po do kraja prve četvrtine.

Serija 10:0 za domaće, reaguje Pavićević tajm autom. 15:3

Luković polovičan sa linije slobodnih bacanja, Drenovac za dva 5:3

Bel trojkom otvara meč, a zatim Bitadze oba puta precizan sa linije penala (5:0)

Košarkaši Budućnost Volija u "Morači" dočekuju Mornar iz Bara u okviru 18. kola Aba lige.

Podgoričani su treći na tabeli sa skorom od 12 pobjeda i pet poraza, dok je Mornar osmoplasirani sa učinkom od sedam trijumfa i 10 izgubljenih mečeva.

Budućnost je u seriji od četiri vezane pobjede u Aba ligi, a Barani su u posljednjih pet mečeva zabilježili tri trijumfa, posljednji protiv Cibone u prethodnom kolu na svom terenu.

Startna petorka Budućnosti: Gordić, Džekson, Bel, Nikolić, Bitadze

Startna petorka Mronara: Drenovac, Sane, Vranješ, Rebić Luković